REKLAMA

Zapomnij o nowym tanim iPhone. Będzie taki SE

Do sieci trafiły nowe przecieki dotyczące nadchodzącego taniego iPhone'a SE 4. Lepiej o nim zapomnieć, bo będzie to kolejny typowy odgrzany kotlet Apple'a.

12.04.2024 17.42
iphone-14-plus-kontra-14-pro-max-13-pro-max-apple
REKLAMA

Wcześniej myślano, że gigant technologiczny z Cupertino wszystkich zaskoczy i zrobi nowocześnie wyglądające urządzenie, ale zamiast tego zobaczymy praktycznie iPhone'a 13/14, tyle że gorszego. Nie będzie dynamicznej wyspy, tylko niemodne wcięcie w ekranie.

REKLAMA

Człowiek wiedział, ale i tak się łudził

Za doniesienie odpowiada chiński informator (dowiadujemy się o nich dzięki chińskiemu serwisowi ithome). Dane obejmują praktycznie większość specyfikacji nadchodzącego telefonu. iPhone SE 4 ma mieć wymiary 148,5 x 71,2 x 7,8 mm i ważyć 166 g. Rama urządzenie będzie aluminiowa, a na przodzie i na tyle znajdzie się szkło.

Natomiast na ekranie zabraknie szkła Ceramic Shield, które jest stosowane od iPhone'a 12 i zapewnia dużą odporność na uszkodzenia. Smartfon zostanie wyposażony w 6,1-calowy ekran OLED LTPS o standardowej częstotliwości odświeżania 60 Hz. Sercem urządzenie będzie zeszłoroczny układ Apple A16, znany m.in. z iPhone'ów 14 Pro (Max) i 15 (Plus), połączony z 6 GB RAM LPDDR5 oraz co najmniej 128 GB pamięci na dane.

iPhone 14 i iPhone 13 - plecki
iPhone 14 i iPhone 13

iPhone SE 4 zostanie wyposażony w pojedynczy aparat na tylnym panelu, bazujący na matrycy Sony IMX503 o rozdzielczości 12 Mpix. Zabraknie jednak dodatkowego modułu szerokiego. Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności WiFi 6, Bluetooth 5.3 oraz USB-C w standardzie USB 2.0. Na przodzie taniego modelu użytkownik otrzyma do dyspozycji czujnik Face ID.

Specyfikacja zapowiada się bardzo słabo. Będzie to kolejny odgrzewany kotlet, chociaż przynajmniej gigant technologiczny z Cupertino stwierdził, w obecnych modelach nie wypada stosować wzornictwa z 2014 roku, tak jak to było w iPhone SE 3 z 2022 roku.

Obecnie trwa świetna promocja na iPhone'y w Media Markt
Media Markt
iPhone 13 128 GB
Media Markt

Apple nie należy do producentów smartfonów, którzy chętnie oferują swój sprzęt w niższych cenach. Na premierę iPhone SE 4. generacji najpewniej będzie kosztował ok. 2500 zł. Za tyle można obecnie kupić iPhone'a 13. To wciąż genialny, szybki sprzęt, który wydaje się idealnym kompanem na pierwszego iPhone'a albo po prostu taniego smartfona Apple.

REKLAMA

Więcej informacji o sprzęcie Apple znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA