REKLAMA

Będziesz chciał kupić nowego Apple Watcha. Naprawi największy problem zegarków

Kolejna generacja zegarka Apple Watch zbliża się wielkimi krokami. Co tym razem przyniesie nam najlepsze urządzenie ubieralne od Apple? Coś, czego bardzo potrzebujesz - i na co narzeka niemal każdy posiadacz inteligentnych zegarków.

11.04.2024 03.34
Będziesz chciał kupić nowego Apple Watcha. Naprawi największy problem zegarków
REKLAMA

Seria Apple Watch ewoluuje powoli. Różnice między 7. a 9. generacją są subtelne. Obok najnowszego i najdroższego modelu Series 9, dostępny jest również udany i tańszy SE 2. generacji. Dla tych, którzy potrzebują największego i najbardziej zaawansowanego zegarka, Apple oferuje Watch Ultra 2, jednak jego duży rozmiar może nie odpowiadać wszystkim, bo nie każdy ma duży nadgarstek.

REKLAMA

Główna seria zegarków Apple Watch praktycznie nie zmieniła się od lat. Dostajemy co najwyżej nowy czip lub dodatkową funkcję - a to ewolucja, a nie rewolucja. Ale nadchodzi "jubileuszowy" model Series 10, który może w końcu przynieść powiew świeżości.

Apple Watch Series 10 to nowy ekran

Seria X, a może 10 - wszak Apple może się zdecydować na jedną z tych nazw - ma przynieść nowy ekran, który poprawi czas pracy na baterii. Według południowokoreańskiego serwisu The Elec, Apple planuje zastosować w Apple Watch 10 technologię wyświetlacza LTPO OLED.

Zastosowanie tej technologii powinno obniżyć zużycie energii, a więc i wydłużyć czas pracy na jednym naładowaniu baterii. To kluczowa kwestia, ponieważ zegarki Apple Watch nie słyną z długiej żywotności baterii, a zapomnienie osobliwej ładowarki (która przydaje się też do ładowania AirPods Pro 2) może być sporym problemem w podróży.

apple watch series 9 series 8 2 class="wp-image-4056164"
Apple Watch Series 8 i 9 (fot. Spider's Web)

The Elec informuje, że głównym dostawcą wyświetlaczy OLED do serii Apple Watch 10 ma być LG Display. Wynika to z tego, że LG Display wyprzedza konkurencję w opracowywaniu nowej technologii LTPO OLED. Samsung Display również będzie dostarczać niektóre wyświetlacze OLED do Apple Watch 10, ale nie spodziewa się być głównym dostawcą.

Przeczytaj więcej o nadchodzących sprzętach od Apple:

Najpierw Apple Watch, a potem iPhone?

Nowa technologia LTPO OLED, którą Apple ma zastosować w serii Apple Watch 10, może trafić również do innych produktów firmy, takich jak iPhone. Apple ma w zwyczaju wprowadzać nowe technologie wyświetlaczy najpierw w Apple Watch, a następnie rozszerzać ich zastosowanie na inne urządzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA