REKLAMA

Szykuj portfel na nowe produkty Apple'a. Znamy datę

Apple szykuje się do premiery nowych produktów. Zapowiada się solidne odświeżenie linii Pro, a seria Air otrzyma ogromną aktualizację. Fani pozostałych dwóch linii tabletów od Apple’a muszą uzbroić się w cierpliwość. Albo w urządzenie od innego producenta.

09.04.2024 07.24
Szykuj portfel na nowe produkty Apple'a. Znamy datę
REKLAMA

18 miesięcy. To typowy czas, po którym użytkownicy nowych iPhone’ów zaczynają narzekać na baterię. Ale i pod koniec 2022 r., czyli prawie 18 miesięcy temu, widzieliśmy ostatnią dużą aktualizację linii tabletów iPad. I co dalej?

REKLAMA

O nowych urządzeniach słyszeliśmy w różnorakich przeciekach od miesięcy. Finalnie Apple miał wydać m.in. iPada Pro i Air w marcu br. Co z tego wyszło? Nic, gdyż premiera została przesunięta. Na kiedy? Tutaj mam dobrą informację.

iPada Pro i Air (2024) z premierą w drugim tygodniu maja

Jak donosi Mark Gurman, Apple szykuje się do ogromnej premiery iPadów w drugim tygodniu maja, najpewniej już 7 maja we wtorek (w Polsce). Wtedy powinniśmy otrzymać prezentację, w formie informacji prasowej, kolejnej generacji iPadów Pro i odświeżenia iPadów Air, przy czym iPady Pro otrzymają najbardziej znaczące ulepszenia.

Nowe iPady Pro zapowiadają się imponująco. Otrzymają znaczną poprawę jakości wyświetlacza - z technologii mini-LED na OLED, co zapewni lepszy kontrast i wyższą jasność. Urządzenia będą też smuklejsze i otrzymają przeprojektowaną przednią kamerę umieszczoną na dłuższej krawędzi. Topowa linia zyska też układ M3 gwarantujący niezły wzrost wydajności. Niestety, te ulepszenia prawdopodobnie odbiją się na wyższej początkowej cenie.

ipad-pro-m2-2022-5
iPad Pro M2 (2022)

Nowy iPad Air będzie gratką dla użytkowników szukających większego ekranu w przystępnej cenie. Drugie urządzenie z linii otrzyma wyświetlacz o przekątnej 12,9 cala. Na ten moment nie ma jednak informacji, czy będzie on wyposażony w procesor M2 czy M3. Z kolei standardowy 10,9-calowy iPad Air również doczeka się odświeżenia układu scalonego, ale bez dodatkowych znaczących zmian.

Przeczytaj więcej o nowych urządzeniach i sprzętach:

Co z iPadem 11. gen i iPadem mini 7?

Ostatni iPad z bazowej linii, 10. generacji, trafił na nasze półki w październiku 2022 r. Do tej pory nie otrzymał on żadnej aktualizacji, może poza rysikiem Apple Pencil z USB-C. Problem w tym, że w maju iPad nie dostanie odświeżenia. Podobnie, jak iPad mini, o którym Apple zapomniał, wszak obecny model 7. generacji wyszedł we wrześniu 2021 r.

Według Marka Gurmana oba modele doczekają się odświeżenia w tym roku, najpewniej bliżej końca 2024 r., ale nie będą to zupełnie nowe, rewolucyjne urządzenia. Mini otrzyma nowszy chip, prawdopodobnie M2 lub M3.

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
RTV EURO AGD
iPad Pro 2022 11"
RTV EURO AGD

Zdjęcie wyróżniające: DenPhotos / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA