REKLAMA

Huawei MatePad 11.5 PaperMatte Edition już w Polsce. Żaden inny nie ma takiego ekranu

Na polski rynek wchodzi właśnie wyjątkowy tablet Huawei MatePad z całkowicie matowym wyświetlaczem. Wygląda na to, że możesz wyrzucić czytnik e-booków.

08.04.2024 08.00
Huawei MatePad 11.5 PaperMatte Edition już w Polsce. Żaden inny nie ma takiego ekranu
REKLAMA

Macie czasem taki problem, że chcielibyście poczytać na tablecie książki, ale nie lubicie błyszczących ekranów? Bolą was oczy od kolorów, których wcale nie potrzebujecie, bo chcecie mieć urządzenia, na którym wygodnie robi się notatki? A może chcecie mieć tablet, na którym obejrzycie filmy i seriale w przerwie od nauki? Najprawdopodobniej na wszystkie trzy pytanie odpowiedzieliście twierdząco, ale teraz zastanawiacie się, po co nosić trzy urządzenia (albo dwa i notatnik) i co to zmieni w waszym życiu, poza niepotrzebnym obciążaniem kręgosłupa? I wtedy cały na matowo wchodzi Huawei ze swoim nowym tabletem.

REKLAMA

Huawei MatePad 11.5 PaperMatte Edition wyróżnia się wyświetlaczem

Jak sama nazwa wskazuje ma 11,5 cala przekątnej, rozdzielczość 2200 x 1440 pikseli, częstotliwość odświeżania 120 Hz, jasność 420 nitów i idealne proporcje do pracy, czyli 3:2. Wyjątkowość wyświetlacza polega na tym, że jest matowy, a zastosowana technologia według producenta eliminuje 97 proc. wszystkich odblasków padających na ekran, niezależnie od tego czy jest to światło słoneczne czy sztuczne.

Dzięki temu korzystanie z niego w jasnych pomieszczeniach ma być o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Standardowo u Huaweia znajdziemy certyfikat TUV Rheinland, który potwierdza skuteczność ochrony wzroku przed niebieskim światłem i migotaniem. Pomimo zastosowania matowego ekranu ekran ma 100 proc. pokrycia barw sRGB.

Wyświetlacz ma jeszcze jedną właściwość - jeżeli skorzystacie z akcesoryjnego rysika M-Pencil (2. generacji) to będziecie mieć wrażenie, że piszecie po prawdziwej kartce papieru za sprawą technologii wykorzystujących mikrowibrację i amortyzację.

Do tabletu oprócz wspomnianego wyżej rysika można podłączyć magnetyczną klawiaturę, dzięki której zamienicie urządzenie w wygodny laptop. Co więcej - możecie ustawić tablet np. na stoliku, a samemu usiąść wygodnie na kanapie z klawiaturą na kolanach, bo jest odłączana i działa za pośrednictwem Bluetooth.

Za działanie tabletu odpowiada Snapdragon 7 Gen , które towarzyszą 8 GB RAM i 256 GB pamięci na dane. Tablet obsługuje do 4 aplikacji jednocześnie, w tym dwie jako okna kafelkowe i dwa okna pływające. Docenicie to w pracy, sam uwielbiam tego typu rozwiązania, zwłaszcza podczas pracy nad artykułami, gdzie mogę wygodnie pisać i jednocześnie oglądać prezentacje producentów.

Huawei MatePad 11.5 PapperMatte Edition to lekkie urządzenie, które waży 499 g, a jego grubość to 6,85 mm. Kompaktowe wymiary ułatwiają przenoszenie urządzenie i sprawiają, że korzystanie z tabletu nie męczy. Dzięki akumulatorowi o pojemności 7700 mAh możecie śmiało wybrać się w podróż bez ładowarki. Tablet obsługuje ładowanie z mocą do 20 W, co przekłada się na 2,5-godzinny czas ładowania.

Huawei MatePad 11.5 PaperMatte Edition debiutuje w dobrej cenie

Od 8 kwietnia tablet można kupić za 1399 zł w sklepie Huawei, ale również w Media Expert, RTV Euro AGD, x-kom oraz Komputronik. W ramach oferty premierowej klienci w gratisie otrzymają rysik Huawei M-Pencil 2. generacji, którego regularna cena to 499 zł, dlatego oferta jest świetna. Dodatkowo klienci huawei.pl, oprócz gratisowego rysika, mogą do tabletu dobrać w obniżonych cenach dodatkowe akcesoria, takie jak: mysz Bluetooth HUAWEI CD23, etui folio cover lub klawiaturę Huawei Smart Magnetic Keyboard oraz dokupić przedłużenie gwarancji o rok, mają na to czas od 8 kwietnia do 31 maja 2024 r.

REKLAMA

A jak sprawuje się Huawei MatePad 11.5 PapperMatte Edition? Zapraszam do kolejnego artykułu, w którym spisuję swoje pierwsze wrażenia. Napisałbym tam więcej, ale tablet jest tak ciekawym urządzeniem, że przechwycił go mój redakcyjny kolega Rafał na dłuższy test. Czekajcie nastrojeni, będzie się działo.

Kup tablet Huawei
Huawei
Huawei MatePad 11.5" PaperMatte
Huawei
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA