REKLAMA

Zrobili tablet z ekranem jak papier. Twoje oczy mu podziękują

Do sprzedaży w Polsce niebawem trafi tablet Huawei MatePad 11,5 PaperMatte Edition. To tablet, który charakteryzuje się ekranem jak papier.

19.03.2024 15.58
Zrobili tablet z ekranem jak papier. Twoje oczy mu podziękują
REKLAMA

Urządzenie jest pod wieloma względami bardzo podobne do standardowego 11,5-calowego MatePada. Sprzęt pod maską zaoferuje również solidną specyfikację zamkniętą w eleganckiej, cienkiej obudowie wykonanej z metalu oraz piękny wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania. Powłoka ekranu jednak jest tu zupełnie inna.

REKLAMA

Huawei MatePad 11,5" PaperMatte niebawem w Polsce. Tablet z matowym ekranem

Nadchodzący Huawei MatePad 11,5" PaperMate przede wszystkim charakteryzuje się obecnością 11,5-calowego wyświetlacza z ekranem PaperMatte. Tak jak nazwa technologii sugeruje, wyświetlacz ma bardziej przypominać kartkę papieru aniżeli typowe szkło, które zazwyczaj spotykamy w urządzeniach z dotykowymi ekranami. Huawei postawił w tablecie na nanopowłokę eliminującą odblaski (podobnie jak Samsung w najnowszym Galaxy S24 Ultra), która sprawi, że wyświetlacz będzie bardziej czytelny.

(źródło: Huawei)

Zalety mają być szczególnie widoczne w mocniej oświetlonych pomieszczeniach (lub na zewnątrz), ponieważ ekran PaperMatte eliminuje aż 97 proc. wszystkich zakłóceń świetlnych. Strona produktowa tabletu mówi, że takie rozwiązanie ma również chronić oczy użytkownika. Ograniczenie refleksów powinno sprawić, że czytanie lub oglądanie filmów na takim ekranie ma powodować mniejsze zmęczenie oczu. Huawei MatePad 11,5" PaperMatte Edition otrzymał też szereg certyfikatów – TÜV Rheinland Free Reflection Certification, certyfikat SGS Low Visual Fatigue Premium Performance, certyfikat TÜV Rheinland Low Blue Light oraz certyfikat TÜV Rheinland Flicker Free.

Jeśli chodzi natomiast o specyfikację techniczną, to mamy tu do czynienia z matrycą LCD IPS, która pracuje w rozdzielczości 2200 x 1440 pikseli przy 120-hercowym odświeżaniu – ekran oferuje też 100 proc. pokrycia przestrzeni barw sRGB. Sercem urządzenia jest procesor Snapdragon 7 Gen 1 wykonany w technologii 4 nm, wsparty 8 GB pamięci operacyjnej oraz 256 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Bateria tabletu jest spora – ma pojemność 7700 mAh i wspiera ładowanie o maksymalnej mocy 22,5 W.

Nowy Huawei MatePad ma też podstawowy zestaw aparatów – 8 Mpix na przodzie i 13 Mpix na tyle. Całość pracuje na systemie HarmonyOS 3.1. Z dodatkowych funkcji warto wspomnieć o obecności 4 głośników Huawei Histen 8.1, 2 mikrofonów oraz szeregu najpotrzebniejszych systemów łączności, takich jak WiFi 6 oraz Bluetooth 5.2.

Huawei MatePad 11,5" PaperMatte Edition - cena?

Huawei MatePad 11,5" PaperMatte Edition trafi do sprzedaży w Polsce już 8 kwietnia (za niespełna trzy tygodnie) w cenie 1399 zł za wariant 8/256 GB. Strona produktu sugeruje, że do urządzenia producent będzie dodawał rysik M Pencil w prezencie.

IDŹ DO SKLEPU
Huawei
Huawei MatePad 11,5" PaperMatte Edition
REKLAMA

Więcej o sprzęcie Huawei przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA