REKLAMA

Tani MacBook Pro jeszcze w tym roku. Wiemy, co planuje Apple

Apple szykuje się do ofensywy procesorowej. Pomimo minimalnych zmian w poprzednich modelach i braku m.in. czipu M3 w Macu mini, teraz najnowszy M4 ma przynieść rewolucję i masę nowych urządzeń. Jest na co czekać - a teraz wiemy, kiedy można się ich spodziewać.

15.04.2024 17.24
Tani MacBook Pro w tym roku. Wiemy, co planuje Apple
REKLAMA

Ostatnie pogłoski o Apple Silicon M4 przepowiadają rewolucję: w tym roku Apple ma wprowadzić sztuczną inteligencję nawet do swoich komputerów i laptopów. Możliwe to będzie dzięki oddzielnym rdzeniom, które będą służyły tylko i wyłącznie do przetwarzania danych bezpośrednio na urządzeniu, bez wysyłania informacji do chmury.

REKLAMA

Tani MacBook Pro 14 w tym roku. Rozpiska planów Apple'a

Główne pytanie brzmi: kiedy premiera nowych urządzeń? Odpowiedź już znamy. Wiemy więc, na kiedy powinieneś zacząć odkładać pieniądze. Szukasz nowego laptopa, a MacBook Air nie spełnia twoich oczekiwań (np. ma za mało portów)? Mam dla ciebie świetne wiadomości.

Mark Gurman w newsletterze Power On! zdradził plany Apple'a co do wydawania urządzeń z rodziny Mac z procesorem M4. Plan jest prosty, bo firma planuje wydać "na asapie" wszystkie nowości w 2024 i 2025 r. Oto bliższe spojrzenie na oczekiwany harmonogram premier.

  • Koniec 2024 r.: pierwsza fala nowych urządzeń ma objąć odświeżonego 24-calowego iMaca oraz nowego, tańszego bazowego 14-calowego MacBooka Pro, oba wyposażone w chip M4.
  • Koniec 2024 r. - początek 2025 r.: ten okres przyniesie aktualizacje dla high-endowych modeli Pro: 14- i 16-calowego MacBooka Pro, prawdopodobnie z wariantami M4 Pro i M4 Max. Dodatkowo Mac mini otrzyma aktualizację z konfiguracjami M4 i M4 Pro.
  • Wiosna 2025 r.: Apple planuje wiosnę 2025 r. na premierę odświeżonych 13- i 15-calowych MacBooków Air, prawdopodobnie również z chipem M4.
  • Połowa 2025 r.: oczekuje się, że Mac Studio, stacja robocza, otrzyma w połowie 2025 r. odświeżenie z chipem M4, najpewniej M4 Max.
  • Druga połowa 2025 r.: plan wydawniczy czipu M4 kończy się najpotężniejszym komputerem Mac: Mac Pro, którego premiera zaplanowana jest na koniec 2025 r. Plotka głosi, że ta topowa maszyna ma być wyposażona w najmocniejszy czip M4 Ultra.
mac mini m2 pro
Mac mini nie dostał czipu M3 - ale M4 już powinien!

Na Spider's Web poznasz więcej pogłosek o sprzętach Apple'a:

Apple na razie milczy na temat szczegółów technicznych chipa M4. Doniesienia sugerują jednak silny nacisk na rozwój sztucznej inteligencji, co jest zgodne z plotkami o fali nowych funkcji SI w nadchodzących systemach iOS i iPadOS, które zostaną zaprezentowane w czerwcu na WWDC 2024.

Kup MacBooka Pro
Media Markt
MacBook Pro 14 M3 Pro/18GB/512GB SSD/14C GPU
Media Markt
Media Markt
MacBook Pro 14 M3 Pro/18GB/1TB SSD/18C GPU
Media Markt
Media Markt
MacBook Pro 14 M3 Max/36GB/1TB SSD/30C GPU
Media Markt
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA