REKLAMA

Oto ekologiczne etui od Apple'a. Tak wygląda po kilku miesiącach

Apple wprowadził materiał FineWoven, który zastąpił wszystkie skórzane akcesoria, w tym etui. Od samego początku było podejrzenie, że wytrzymałość tej ekologicznej opcji może być znacznie gorsza. Niestety, okazało się to prawdą, ponieważ FineWoven po prawie pół roku wyglądem przypomina bardziej jabłko, które zostawiłeś na półce na miesiąc.

28.02.2024 04.40
Oto ekologiczne etui od Apple'a. Tak wygląda po kilku miesiącach
REKLAMA

Apple od lat podkreśla swoje zaangażowanie w ekologię, zarówno poprzez osiągnięcie neutralności w emisji dwutlenku węgla, jak i produkcję Maców i innych urządzeń z odnawialnych materiałów. Kolejnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju było zastąpienie skóry. Po premierze iPhone’a 15 ze sklepów zniknęły wszystkie etui i opaski wykonane ze skóry naturalnej. Ale co dostaliśmy w zamian?

REKLAMA

Materiał FineWoven! Fani zakładali, że skoro Apple podjął się zadania stworzenia zamiennika skóry, to otrzymamy produkt o wysokiej jakości i trwałości. Czy tak się stało? Okazuje się, że nie - użytkownicy, którzy przeszli na ekologiczny materiał, teraz żałują tej decyzji. I pokazują dowody fatalnej wytrzymałości.

FineWoven ma problemy z wytrzymałością

Okazuje się, że ekologiczne etui jest mniej wytrzymałe niż te wykonane ze skóry naturalnej. Według serwisu Business Insider, użytkownicy mediów społecznościowych skarżą się na etui FineWoven, zgłaszając problemy takie jak rysy, plamy i przebarwienia, które stają się widoczne po kilku miesiącach użytkowania. Niektórzy nawet nazwali je najgorszym produktem Apple'a i zdecydowali się na przesiadkę na etui innej marki.

Joanna Stern, felietonistka z WSJ, skrytykowała swoje etui FineWoven do iPhone'a 15 Pro, podkreślając problemy takie jak odchodzące brzegi, rysujący się materiał i przebarwienia. Sarkastycznie zauważyła, że "brązowieje jak zgniły banan" i podkreśliła, że nie ma w nim niczego "wspaniałego". Pomimo ekologicznych zapewnień Apple'a dotyczących materiału FineWoven, doświadczenia Stern przeczyły obiecanemu trwałości i elegancji.

Ankieta przeprowadzona przez blogera technologicznego Johna Grubera wykazała, że znaczna liczba respondentów zgodziła się, iż nowy materiał nie spełnia standardów, których trzymał się Apple w przypadku etui wykonanych z materiałów naturalnych.

Nie wystarczyło ci tyle przykładów? Oto zbiór niezadowolonych użytkowników FineWoven, którzy zdecydowali się opublikować fotografie ich egzemplarzy na platformie Twitter:

Przeczytaj więcej o wpadkach Apple na Spider's Web:

Reakcja Apple'a? Teoretycznie to mogło się wydarzyć

Według oficjalnej strony Apple’a, zmiana koloru czy tekstury FineWoven może się zdarzyć w wyniku długotrwałego użytkowania. Z plusów, niektóre zadrapania mogą z czasem zanikać.

Materiał może wyglądać inaczej i z biegiem czasu wykazywać zużycie, ponieważ podczas normalnej eksploatacji włókna ulegają ściskaniu. Niektóre zadrapania mogą z czasem zanikać

- przekazuje firma.
REKLAMA

Ale czy to, co widzisz powyżej, mieści się w tych ramach? Problem w tym, że wątpliwości co do wytrzymałości nowego, ekologicznego materiału pojawiły się już chwilę po premierze, gdy fani zauważyli w sklepach, że etui z FineWoven rysują się o wiele szybciej i przestają być "miłe w dotyku". Czy Apple zareagował na te sygnały? Na razie nie. Czy zareaguje w przyszłości? Trudno przewidzieć.

Przy okazji, jeśli jesteś wiernym fanem Apple'a i zakupiłeś etui z materiałem FineWoven, Apple ma dla ciebie krótki poradnik, jak czyścić etui, aby przetrwało jak najdłużej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA