REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Telefony Honor kupisz już normalnie w sklepie. Już nie trzeba iść do operatora

Powrót marki Honor odbył się pod skrzydłami Orange. Teraz smartfony tego chwalonego producenta trafiają do otwartej sprzedaży.  

17.01.2024
14:41
Telefony Honor kupisz już normalnie w sklepie. Już nie trzeba iść do operatora
REKLAMA

Honor powrócił do Polski w maju 2023 r. Po długiej i jednak odczuwalnej nieobecności, wszak na naszym rynku telefony nazywane były „tańszym Huaweiem” i cieszyły się sporą popularnością. Płaciło się stosunkowo niewiele, a zyskiwało niezłą jakość. W momencie kiedy Huawei stracił dostęp do usług Google podobny los szybko spotkał markę Honor, należącą właśnie do chińskiego giganta. Ostatecznie jednak oddział został sprzedany, nowe telefony odzyskały Google’a, a marka wróciła do Polski.

REKLAMA

Honor w polskich sklepach

Po tym, gdy można było kupić je wyłącznie od Orange, smartfony marki Honor stają się ogólnodostępne. Od 18 stycznia telefony będą dostępne w sieciach RTV Euro AGD, Media Expert oraz X-Kom.

Na sklepowe półki trafią takie modele, jak Honor 90 i Honor 90 Lite, Honor X6a czy Honor X7b. W nowych kanałach dystrybucji pojawią się również nadchodzące premierowe smartfony Honor z oferty 2024. A zapowiadają się naprawdę obiecująco.

Ceny smartfonów Honor

  • Honor 90  - 2299 zł
  • Honor 90 Lite - 1199 zł
  • Honor X6a -  599 zł
  • Honor X7b - 949 zł

Uwagę szczególnie wzbudza pewnie Honor 90. Tak pisaliśmy o tym smartfonie:

Honor 90 to następca dostępnego w naszym kraju Honora 70, który należy do średniopółkowych propozycji firmy. Z przodu telefon ma zakrzywiony na rogach ekran o przekątnej 6,7 cala, który bazuje na matrycy OLED i pracuje w rozdzielczości 2664 × 1200 pikseli z obsługą częstotliwości odświeżania 120 Hz. Smartfon napędza procesor Snapdragon 7 Gen 1 Accelerated Edition wsparty 12 GB pamięci operacyjnej. Z ważniejszych funkcji smartfona jest zestaw trzech aparatów na tyle z głównym czujnikiem 200 Mpix, ultraszerokim kątem 12 Mpix (z funkcją makro) oraz modułem głębi 2 Mpix. Całość jest zasilana przez baterię 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania o mocy 66 W, która pozwala na uzupełnienie 0-45 proc. baterii w 15 minut.

Lite to mniej zaawansowana wersja, ponieważ ma do dyspozycji 6,7-calowy ekran z matrycą LCD o maksymalnym odświeżaniu na poziomie 90 Hz, ten też nie jest zakrzywiony. W otworze umiejscowionym na środku ekranu zastosowano 16 Mpix moduł selfie. Na tyle Honor natomiast zastosował zestaw trzech obiektywów - 100 Mpix moduł główny, 5 Mpix obiektyw szeroki oraz makro 2 Mpix.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o najnowszych telefonach na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA