REKLAMA

GPT-4 Turbo od dziś za darmo w Copilocie. Oto co zapewni nowa SI

Do tej pory najnowszy model językowy od OpenAI dostępny był wyłącznie za opłatą w ramach ChatGPT Plus lub Copilot Pro. Od teraz jest już dostępny dla wszystkich, istotnie zwiększając użyteczność tej generatywnej SI.

13.03.2024 15.38
GPT-4 Turbo od dziś za darmo w Copilocie. Oto co zapewni nowa SI
REKLAMA

Microsoft poinformował, że już wszystkie instancje usługi Microsoft Copilot - w tym te darmowe i ogólnodostępne - zapewniają już możliwość skorzystania z najnowszego i najbardziej zaawansowanego modelu GPT, jakim jest GPT-4 Turbo. Sama dostępność modelu nie jest nowością - korzystać mogli już z niego subskrybenci płatnego ChatGPT Plus, a także płatnego Copilot Pro. Teraz jednak model jest już dostępny również i w darmowym Copilocie.

REKLAMA

Na dziś usługa Microsoftu jest jedyną zapewniającą dostęp do GPT-4 Turbo. Należy jednak pamiętać, że GPT-4 jest w Copilot zawsze domyślnie wyłączone, a ręczne włączenie tego modelu przez użytkownika jest zapamiętywane w aplikacji tylko na jakiś czas. Jest to prawdopodobnie związane z zasobożernością tego modelu, który znacząco zwiększa koszty dla Microsoftu. Korzystanie z GPT-4 nie ma jednak żadnych ograniczeń w ramach Copilota, przełącznik jest dostępny od razu po uruchomieniu aplikacji. Można łatwo sprawdzić czy Copilot działa w trybie GPT-4 - interfejs aplikacji wówczas przyjmuje purpurowy kolor.

Trwa rewolucja SI. Bądź na bieżąco:

Nowość w Copilot. Co daje GPT-4 Turbo?

Usługi korzystające z modelu GPT-4 Turbo skorzystają na tym, że ów model został uaktualniony w wiedzę o najnowsze wydarzenia ze świata (do marca 2023 r.), co oznacza, że będą potrafiły udzielać odpowiedzi na te tematy bez odwoływania się do wiedzy z wyszukiwarek internetowych. W przypadku mocno powiązanego z Bingiem Copilota nie jest to jednak szczególnie istotne.

Microsoft Copilot z GPT-4 Turbo
REKLAMA

Dużo ważniejsze jest to, że nowy model może rozważyć około 128 tys. tokenów (słów lub znaków) z podanego tekstu na raz. Czyli około 300 stron typowo sformatowanego tekstu w jednym monicie. Dla porównania maksimum dla GPT-4 to 8000 tokenów, czyli 24 strony tekstu. To oznacza, że Copilot może teraz analizować długie i rozbudowane dokumenty i wchodzić w znacznie bardziej złożone interakcje, mogąc być przeznaczanym do analizowania niezestawialnie większych zbiorów danych.

Dodatkowo GPT-4 Turbo obsługuje format JSON, co jest szczególnie użyteczne dla programistów, do generowania kodu oraz w tworzeniu aplikacji webowych i mobilnych. GPT-4 Turbo lepiej radzi sobie z rozumieniem i wykonywaniem skomplikowanych instrukcji, co może być przydatne w automatyzacji procesów biznesowych.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA