REKLAMA

Oto twój nowy kontakt: Gemini. Chatbot oficjalnie w aplikacji do SMS-ów

Google postanowił oficjalnie otoczyć nas sztuczną inteligencją. Bowiem integracja pakietu Google Workspace z generatywną AI to dopiero wierzchołek góry lodowej. Teraz Gemini oficjalnie znajdziemy także w aplikacji do SMS-ów.

27.02.2024 18.17
Oto twój nowy kontakt: Gemini. Chatbot oficjalnie w aplikacji do SMS-ów
REKLAMA

Google przez rok miał ambicję prześcignięcia duetu Microsoftu oraz OpenAI i stworzenia modelu generatywnej sztucznej inteligencji, który w benchmarkach i w doświadczeniu użytkowników będzie lepszy niż GPT-4. Gdy tego dokonano dzięki modelowi Gemini, Google skupił się na kolejnym celu: wprowadzeniu Gemini do każdego produktu.

Mowa tu nie tylko o całkiem oczywistym pakiecie Workspace (m.in. Gmail, Dokumenty czy Arkusze) czy wyszukiwarce Google, ale także trochę mniej oczywistych miejscach, takich jak Google Flights czy Wiadomości Google.

REKLAMA

Znajomy nie odpisuje na SMS-y? Oficjalnie możesz zacząć zabijać czas, esemesując z Gemini

O spodziewanej integracji chatbota Google'a z aplikacją do SMS-ów informowaliśmy już jakiś czas temu. Wtedy jednak były to plotki na podstawie informacji odnalezionych w kodzie aplikacji. Teraz, przy okazji trwających targów MWC w Barcelonie, Google oficjalnie ogłosił implementację Gemini w Wiadomości Google.

Jak możemy przeczytać w centrum pomocy, póki co chatbot Gemini dostępny jest dla użytkowników wersji beta aplikacji Wiadomości Google. Ponadto działa on w jedynie dwóch językach: angielskim (obecnie w 165 krajach - z wyłączeniem krajów EOG, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii) i francuskim (jedynie na terenie Kanady). Oprócz tego koncern stawia wymóg posiadania jednego z następujących urządzeń, by otrzymać dostęp do Wiadomości z Gemini:

  • Pixel 6 lub nowszy
  • Pixel Fold
  • Samsung Galaxy S22 lub nowszy
  • Samsung Galaxy Z Flip lub Z Fold

Jeżeli te warunki zostaną spełnione, Gemini pojawi się jako kolejny kontakt w Wiadomościach Google, z którym będzie można porozmawiać. Jak informuje koncern, "możesz czatować z Gemini w aplikacji Wiadomości Google, aby przygotowywać szkic wiadomości, przeprowadzać burze mózgów, planować wydarzenia lub po prostu prowadzić zabawną rozmowę".

Użytkownicy będą mogli rozmawiać z Gemini w osobnej konwersacji Wiadomości Google, która nie będzie szyfrowana metodą end-to-end (w przeciwieństwie do czatów RCS). Google mówi o tym wprost drobnym drukiem na początku konwersacji, jednocześnie zachęcając użytkowników, aby nie udostępniali osobistych lub poufnych informacji chatbotowi.

Google planował dodać do Gemini w Wiadomościach możliwość generowania obrazów i ich identyfikacji, jednak biorąc pod uwagę niedawne zawirowania wokół generowania obrazów przez Gemini, dostępność funkcji stoi pod znakiem zapytania.

REKLAMA

Więcej na temat Gemini (Barda):

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA