REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

W tych bankach będą problemy z płatnościami. Jest lista

Kilka banków ogłosiło niedostępność swoich usług w weekend. Zakupy w internecie mogą być utrudnione ze względu na brak dostępu do aplikacji.

19.01.2024
20:30
W tych bankach będą problemy z płatnościami. Jest lista
REKLAMA

Weekend to najlepszy czas dla banków, aby przeprowadzić najróżniejsze prace serwisowe związane z modernizacją systemów i innymi działaniami. Przez takie prace klienci określonych banków mogą czasowo stracić dostęp do mniej lub bardziej istotnych usług. Tym razem na liście jest kilka dużych banków i w jednym problematyczne będzie również korzystanie z bankomatów.

REKLAMA

Utrudnienia w zakupach internetowych w ten weekend. Na liście jest kilka dużych banków

Pierwszym na liście jest ING Bank Śląski, który ogłosił prace serwisowe w nocy z soboty na niedzielę 20/21 stycznia od godziny 23:30 do 4:30. W związku z pracami mogą wystąpić czasowe utrudnienia w korzystaniu z kilku usług bankowych. Najbardziej dotkliwe będą problemy z działaniem bankomatów i wpłatomatów, ale także dostępem do systemów bankowości internetowej Moje ING i aplikacji mobilnej.

Dodatkowo utrudnione mogą być płatności BLIK, wykonywanie przelewów ekspresowych, płatności internetowych przy pomocy Płać z ING i płatności kartami w internecie z 3DSecure (takie, które wymagają potwierdzenia kodem SMS lub aplikacją).

Z większych banków Santander Bank Polska również ogłosił przerwę z piątku na sobotę (19/20 stycznia), która potrwa od 22:00 do 6:00, choć tak naprawdę większość usług nie będzie działać dopiero od godziny 23:00. Mowa o bankowości internetowej i mobilnej, przelewach natychmiastowych, płatnościach w sklepach internetowych Przelewy24 czy BLIK. Karty oraz bankomaty i wpłatomaty mają działać bez zarzutów.

W przypadku Banku Pekao przerwa serwisowa też będzie przeprowadzona dnia 21 stycznia (niedziela) od godziny 3:05 do 3:30, w trakcie trwania której klienci nie zalogują się do aplikacji PeoPay i serwisu Pekao24, nie skorzystają z BLIKA, nie zrealizują płatności z użyciem 3D Secure oraz mogą mieć problemy z płatnościami kart debetowych. Przerwa jest bardzo krótka - mowa tu zaledwie o 25 minutach.

Prace serwisowe będą też przeprowadzane w tych mniejszych bankach

Bank Credit Agricole zapowiada dłuższą przerwę w nocy z soboty na niedzielę od godziny 23:00 do 8:00. W tym czasie nie będą dostępne usługi takie jak aplikacja mobilna, serwis internetowy CA24 eBank oraz nie będzie możliwości wykonania przelewu online oraz BLIK. Dodatkowo klient nie otrzyma powiadomienia SMS o wykonanej transakcji przy pomocy karty.

Velo Bank również zaplanował przerwę techniczną, która zostanie przeprowadzona nocą 20 na 21 stycznia (sobota na niedzielę) od godziny 23:50 do 5:10. W związku z pracami nie będzie działać bankowość internetowa, mobilna, BLIK oraz płatność kartą online.

Ostatni na liście jest Nest Bank, który przeprowadzi prace 21 stycznia od godziny 0:30 do 6:00, które będą równoznaczne z brakiem dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. Klienci nie będą mogli się zalogować, nie skorzystają z BLIK oraz Visa Mobile, nie potwierdzą płatności za zakupy kartą w internecie oraz nie zapłacą w sklepie internetowym przy pomocy linka do płatności.

We wszystkich przypadkach bez zarzutów będą działać płatności kartą na miejscu oraz te realizowane poprzez portfele mobilne. ING Bank Śląski sugeruje, aby w razie potrzeby wypłacić gotówkę, natomiast przelewy trzeba zlecić wcześniej. Z zakupami online też będzie trzeba się wstrzymać, chyba że znajdziemy działającą metodę.

REKLAMA

Więcej o bankowości internetowej i mobilnej przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA