REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Samsung Galaxy S24 będzie telefonem na lata. Zamiast na wymianie, producent zarobi na czymś innym

Nowy Samsung Galaxy S24 ma być zakupem nie na dwa czy trzy lata. Samsung chce, byś z telefonu korzystał przynajmniej przez siedem lat. A w trakcie tych siedmiu lat zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na AI.

15.01.2024
7:58
Samsung Galaxy S24 będzie telefonem na lata. Zamiast na wymianie, producent zarobi na czymś innym
REKLAMA

Kupując smartfona zwykle oczekujemy około dwóch lat sprawnego działania - i to jako absolutne minimum. Choć za czas żywotności baterii jesteśmy w dużej mierze odpowiedzialni my, to na producentach telefonów spoczywa odpowiedzialność za dostarczanie nam aktualizacji oprogramowania. Pod tym względem jednym z liderów jest Samsung, który posiadaczom swoich smartfonów oferuje obecnie aż cztery lata aktualizacji systemu Android i nakładki One UI.

Jednak nadchodzący Samsung Galaxy S24 ma zmienić ten trend i otrzymywać aktualizacje przez dodatkowe trzy lata. Inaczej ma się sprawa z Galaxy AI.

REKLAMA

Samsung Galaxy S24 z siedmioma latami aktualizacji? Tak mówi przeciek

Jak informuje serwis Android Headlines, Samsung zainspirowany praktykami Google co do aktualizacji smartfonów Pixel, zaoferuje posiadaczom Galaxy S24 nie cztery, a siedem lat aktualizacji. serwis nie precyzuje jednak czy mowa o aktualizacjach wersji systemu Android i aktualizacjach nakładki One UI, czy jedynie o dodatkowych trzech latach aktualizacji bezpieczeństwa.

Mimo to w obu scenariuszach (i zakładając, że przeciek jest prawdziwy) jest to ważne posunięcie ze strony koreańskiego producenta, które może wydłużyć ogólną żywotność smartfonów (które tanie nie będą), ale i zainspirować innych producentów do wdrożenia podobnego rozwiązania.

Gorzej będzie z Galaxy AI, czyli dodatkowymi funkcjami smartfona wykorzystującymi sztuczną inteligencję. Te będą darmowe do przynajmniej 2025 roku, a po tym czasie gigant ma wprowadzić opłaty za kontynuowanie korzystania z niektórych funkcji. Jednak tu plotka jest bardzo ogólna, nie zawierając konkretnych nazw ani modeli monetyzacji (jednokrotna płatność czy subskrypcja).

Więcej na temat Galaxy S24:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Gabo_Arts / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA