REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Aplikacja, z której korzystasz nie ma twojego ulubionego trybu? Nowy Android go wymusi

Brakuje ci trybu ciemnego w ulubionej aplikacji? Jeśli tak, Android może dostarczyć doskonałe rozwiązanie tego problemu. Android 14 QPR2 Beta 3 wprowadził nową funkcję.

11.01.2024
11:16
Aplikacja, z której korzystasz nie ma twojego ulubionego trybu? Nowy Android go wymusi
REKLAMA

Tryb ciemny zagościł w sercach użytkowników. Problem w tym, że nie wszystkie aplikacje go oferują. Dlaczego? Może twórcy nie chcieli poświęcać dodatkowego czasu na stworzenie alternatywnej wersji kolorystycznej. A może uważają, że nie jest ona potrzebna do szczęścia. Nadchodzi zmiana i to już w najnowszej wersji systemu Android.

REKLAMA

Android 14 wymusi tryb ciemny w aplikacjach

Oto nowa funkcja odkryta w wersji Beta 3 systemu Android 14. Mishaal Rahman poinformował na Twitterze o znalezieniu w niej opcji "Przełącz wszystkie aplikacje na motyw ciemny", która znajdzie się w ustawieniach koloru i ruchu.

Ta funkcja ma na celu rozwiązanie problemu, gdy nie wszystkie aplikacje obsługują tryb ciemny. Nowa opcja, jak opisuje Rahman, radzi sobie z tym, "odwracając" kolory aplikacji, które nie obsługują trybu nocnego.

Odwracanie kolorów oznacza zamianę jasnych na ciemne. Dlatego, gdy ta funkcja jest włączona, aplikacje, które pierwotnie miały jasne tło, teraz będą miały ciemne, zapewniając bardziej spójne i płynne doświadczenie trybu nocnego we wszystkich zainstalowanych aplikacjach. Oczywiście, może to prowadzić do niewłaściwego wyświetlania kolorów (i pojawienia się błędów), ale przynajmniej dostajemy prosty sposób.

Więcej o najnowszych funkcjach Androida przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Nie wiemy, czy nowa funkcja trafi do najnowszej wersji Androida 14, czy są to jedynie testy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA