REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung i Google łączą siły. W końcu wszyscy skorzystają z jednej aplikacji

Google spełniło oczekiwania użytkowników, oddając w ich ręce aplikację Nearby Share, oficjalną odpowiedź na AirDrop od Apple'a. Jednocześnie Quick Share Samsunga niemal odeszło w zapomnienie. Drugie życie aplikacji ma dać fuzja, którą oba koncerny oficjalnie zapowiedziały podczas targów CES.

10.01.2024
16:26
Samsung i Google łączą siły. W końcu wszyscy skorzystają z jednej aplikacji
REKLAMA

Użytkownicy Androida już od niedawna mogą cieszyć się "własnym AirDropem" za sprawą oficjalnego wydania przez Google aplikacji, która pozwala na bezprzewodowe przesyłanie plików. Nearby Share, bo tak nazywa się aplikacja, działa naprawdę prosto i szybko, oddając użytkownikom komputerów osobistych z systemem Windows i smartfonów z systemem Android możliwość łatwego (i natychmiastowego) przesyłania plików do urządzeń w pobliżu.

Jak się okazuje, tak szybko jak zaczęła się historia Nearby Share, tak szybko się skończy. Zastąpi go Quick Share.

REKLAMA

AirDrop miał już swojego odpowiednika na Androida. Teraz Google i Samsung go dopieszczą

10 stycznia, podczas trwających targów CES, Google ogłosił nawiązanie współpracy z Samsungiem przy rozwoju kolejnej aplikacji: Quick Share. Informację o planach obu koncernów przekazał po raz pierwszy serwis Android Police.

Dla zaznajomionych z ekosystemem Samsung nazwa nie jest nowa. Quick Share to bowiem autorska aplikacja Samsunga, która robi to samo, co AirDrop i Nearby Share - pozwala na bezprzewodowe przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami. Sęk w tym, że aż do grudnia ubiegłego roku Quick Share było dostępne jedynie pomiędzy urządzeniami Samsunga, w tym laptopami Galaxy Book, a próby instalacji na urządzeniach (smartfonach, tabletach, laptopach) innych firm spełzały na niczym. Do tego był także haczyk, gdyż aplikacja na Windows ma specyficzne wymagania: karty sieciowe WiFi i Bluetooth produkcji Intela. Wobec tego Nearby Share dla wielu pozostawało znacznie bardziej atrakcyjną metodą przesyłania plików.

Teraz ma się to zmienić i Nearby Share oraz Quick Share mają stać się jedną, preinstalowaną aplikacją, która przyjmie samsungową nazwę "Quick Share". W lutym Nearby Share zmieni nazwę na Quick Share, a ponadto Google obecnie pracuje z producentami sprzętu nad opracowaniem aplikacji Quick Share, która będzie preinstalowana na komputerach osobistych z systemem Microsoft Windows.

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA