Audio Video Show
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Czarne krążki wróciły do łask. Giełda winyli hitem Audio Video Show

Patronat medialny

Kasety i CD odeszły już do lamusa, ale starsze od nich winyle przeżywają drugą młodość. Widać to wyraźne na trwających właśnie targach Audio Video Show. Szukasz rarytasów? No to leć po płyty na stadion narodowy.

29.10.2023
15:13
gielda winyli audio video show 2023 0

Audio Video Show to święto wszystkich fanów krystalicznie czystego obrazu i pięknego dźwięku. Na stoiskach przygotowanych bezpośrednio przez producentów i przez dystrybutorów sprzętu można znaleźć zarówno słuchawki (nauszne, douszne, kablowe, bezprzewodowe), telewizory, kolumny, głośniki, wzmacniacze, wysokiej jakości przewody oraz, oczywiście, gramofony - i to z każdej półki cenowej.

Sprawdź inne kosmicznie drogie sprzęty na Audio Video Show 2023:

Od lat w świecie audio obserwujemy trend powrotu do tych czasów bardziej analogowych niż cyfrowych. Płyty winylowe przeżywają swoją drugą młodość - zarówno te nadal produkowane, jak i kupowane z drugiej ręki, zarówno po to, by ich słuchać, jak i po to, by… dołączyć je do swojej kolekcji. W dobie streamingu wyrastają na najważniejszy fizyczny nośnik muzyki.

gielda winyli audio video show 2023 17

A swoją kolekcję winyli uzupełnisz właśnie na Audio Video Show 2023.

Fakt, że w przestrzeni targowej handel winylami kwitnie, to już tradycja Audio Video Show. Na stoiskach są płyty z muzyką zarówno polską, jak i zagraniczną od najróżniejszych wykonawców. Można znaleźć prawdziwe perełki i nie tylko płyty dostępne powszechnie, ale też wydania kolekcjonerskie i limitowane.

gielda winyli audio video show 2023 12

Obsługa chętnie pomoże w wyborze konkretnej sztuki ze swoich przepastnych zbiorów. A jaką muzykę można tu kupić? W zasadzie to każdą! Rock, pop, punk, metal, muzyka filmowa, muzyka klasyczna, jazz, soul - jest wszystko i wiele więcej.

gielda winyli audio video show 2023 10

Na targach nie ma jednak takiej jednej jedynej strefy, w której usadowiają się handlarze winylami.

Giełda jest rozproszona, gdyż stanowiska, na których można kupić płyty, rozsiane są po całym terenie imprezy. Znaleźć je można nie tylko na stadionie PGE Narodowym (gdzie jest wydzielona strefa słuchawek), ale również w hotelu Radisson Blu obok placu Zawiszy; swoją drogą to właśnie w nim można posłuchać zestawu Audio Note wartego bagatela 8 mln zł.

gielda winyli audio video show 2023 7

Na stadionie PGE Narodowym kilka stoisk z winylami można znaleźć w korytarzach dzielących sale, w których można obejrzeć i odsłuchać sprzęt - i wielu gości się przy nich na chwilę zatrzymuje chodząc od drzwi do drzwi. Jeśli jednak chcecie przejrzeć najwięcej płyt w jednym miejscu, to najlepiej jest się udać do galerii na parterze wspomnianego hotelu Radisson Blu.

gielda winyli audio video show 2023 5

Co istotne, oferta handlarzy nie ogranicza się do winyli. Te stanowią oczywiście większość prezentowanych przez nich artykułów, ale na Audio Video Show 2023 można znaleźć też kosze pełne kaset magnetofonowych, płyt CD z muzyką i płyt DVD z nagraniami z koncertów. Dostępne są też nawet archiwalne wydania branżowych czasopism.

gielda winyli audio video show 2023 19
Patronat medialny
Najnowsze
Zobacz komentarze