REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tak chatbot pomógł Bingowi. Wyszukiwarka nigdy nie miała tylu użytkowników

Microsoft pochwalił się, że po miesiącu od uruchomienia chatbota Bing AI, jego usługa przekroczyła 100 mln aktywnych użytkowników dziennie. Jak wypada przy dominatorze, jakim jest Google?

10.03.2023
8:23
Tak chatbot pomógł Bingowi. Wyszukiwarka nigdy nie miała tylu użytkowników
REKLAMA

"To zaskakująco godna uwagi liczba" - stwierdził Yusuf Mehdi na oficjalnym blogu Binga, komentując ogłoszenie 100 mln użytkowników dziennie. Co ciekawe, za chwilę się zreflektował. "Jednak jesteśmy w pełni świadomi, że pozostajemy małym, niskim, jednocyfrowym graczem" - stwierdził pokornie.

REKLAMA

Przedstawiciel Microsoftu napisał, że jedna trzecia spośród powyższych 100 mln, to nowi użytkownicy. Oznacza to, że Bing AI świetnie spełnia swoje zadanie. Tym bardziej, że - jak chwali się MS - rośnie nie tylko liczba użytkowników, ale także ich zaangażowanie, bo generowanych jest więcej zapytań. Ma mieć to związek m.in. z rosnącą popularnością przeglądarki Edge, ale również znaczącym wzrostem trafności odpowiedzi dzięki nowemu modelowi Prometheus. "(...) Jakość wyszukiwania Bing jest najwyższa w historii" - chwali się firma.

Czytaj także:
- Złamał ChatGPT i kazał mu opowiedzieć, co zrobiłby ze światem. Tak działa chatbot bez cenzury
- W Google'u mogą zacząć się modlić. Bing Microsoftu właśnie wywrócił internet do góry nogami
- Jak działa ChatGPT bez cenzury? Wyjaśniamy

Jak wyglądają szczegółowe statystyki? 30 proc. użytkowników codziennie korzysta z chatbota. 15 proc. używa Binga do generowania nowych treści. Wprowadzanie Bing AI do aplikacji mobilnej spowodowało 6-krotny wzrost dziennej liczby użytkowników.

"Atrakcyjność nowego Binga postrzegamy jako potwierdzenie naszego poglądu, że wyszukiwanie wymaga ponownego wynalezienia i unikalnej wartości, jaką jest połączenie wyszukiwania, odpowiedzi, czatu i tworzenia treści w jednym środowisku" - czytamy na blogu.

Ilu użytkowników dziennie korzysta z wyszukiwarki Google?

REKLAMA

100 mln użytkowników wyszukiwarki Bing to zaledwie 10 proc. dziennych użytkowników wyszukiwarki Google. Jak łatwo policzyć, Google może pochwalić się około 1 mld użytkowników dziennie. Według danych z 2022 Google procesuje 8,5 mld wyszukiwań dziennie i 99 tys. na sekundę.

Według statystyk z rankingu wyszukiwarek tworzonego przez Statista w styczniu 2023 r. Google mógł się pochwalić 84,69-procentowym udziałem w globalnym rynku. Dla porównania Microsoft ze swoim Bingiem miał 8,85-procentowy udział.

Nie trzeba być zatem doświadczonym analitykiem, żeby zauważyć ogromną dysproporcję sił. Z pewnością poważnie należy za to traktować to, co napisał przedstawiciel Microsoftu - powtórzmy - "wyszukiwanie wymaga ponownego wynalezienia". Rewolucja rozpoczęta przez ChatGPT i kontynuowana poprzez partnerstwo MS z OpenAI jest w toku i zmienia sposób, w jaki myślimy o wyszukiwaniu. W najbliższych miesiącach możemy też spodziewać się, że Google wreszcie udostępni swojego Barda, który (zapewne) będzie godnym rywalem dla Bing AI.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA