REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Operatorzy

Mapa zasięgu sieci Orange 5G. W jakich miastach można już skorzystać z hello5G? Pełna lista

Pomarańczowy operator oferuje klientom dostęp do sieci 5. generacji i nazywa ją hello5G. A kto i gdzie może z niej skorzystać? Sprawdzamy, jakie obszary na terenie Polski obejmuje mapa zasięgu Orange 5G i do w których miastach prócz Warszawy znalazły się stacje bazowe 5G.

22.09.2022
13:53
Orange 5G - mapa zasięgu. Sprawdzamy miasta z hello5G
REKLAMA
118 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Co prawda na aukcję 5G w Polsce jeszcze czekamy, ale operatorzy i tak ruszyli już ze swoimi sieciami 5. generacji. Wykorzystują w tym celu częstotliwości używane wcześniej na potrzeby LTE. Jednym z takich telekomów jest Orange. Jak wygląda obecnie jego mapa zasięgu 5G?

5G - mapa zasięgu w Polsce

Już w 2020 r. w naszym kraju ruszyły pierwsze sieci 5. generacji. Z miesiąca na miesiąc poprawiają się zasięg i pokrycie populacji. Coraz więcej ofert ma też do nich dostęp - w tym od Orange. Do tego do katalogu telekomów trafiają kolejne urządzenia z modemami 5G, w tym smartfony i routery.

TOP 5 faktów o 5G

Dzisiaj w sieci można znaleźć wiele map zasięgu operatorów telefonii komórkowej, ale czasem przygotowywane są one na bazie wydanych pozwoleń przez UKE na budowę stacji bazowych. Lepszym wyborem może być skorzystanie z narzędzi, które operatorzy sami udostępniają.

Dzięki mapom zasięgu można sprawdzić, gdzie dociera sieć 5. generacji, a także gdzie można skorzystać z łączności LTE (4G), 3G i 2G. Warto się im przyjrzeć przed zmianą operatora i sprawdzić, czy w miejscu zamieszkania i miejscu pracy operator zapewnia o tym, że usługi będą dostępne.

Orange 5G. Mapa zasięgu - Polska

Na mapie zasięgu Orange 5G znajdziemy już 15 polskich miast. Zobaczymy je wszystkie przybliżając mapę.

orange 5G mapa zasiegu polska class="wp-image-2461161"
Na mapie zasięgu Orange widać, że 5G dociera do takich miast jak Warszawa, Łódź i Kraków

Kto jest już w zasięgu Orange 5G? Lista miast

Tak jak LTE (4G), 3G i 2G pokrywają już niemal cały kraj u każdego z operatorów, to z siecią 5G nie jest tak różowo. Pomarańczowy operator podaje, że w zasięgu jego pomarańczowej sieci 5. generacji jest już 7,2 mln osób. Na liście miast, w których 5G jest już dostępne, znalazły się:

 • Warszawa;
 • Łódź;
 • Płock;
 • Poznań;
 • Wrocław;
 • Górnośląski Okręg Przemysłowy;
 • Kraków;
 • Kielce;
 • Opole;
 • Częstochowa;
 • Rzeszów;
 • Bielsko-Biała;
 • Trójmiasto;
 • Lublin;
 • Konin.

Warto udać się na stronę Orange i sprawdzić aktualną mapę zasięgu 5G dla wybranej lokalizacji jeszcze przed podpisaniem umowy z operatorem. Nie wszystkie miasta w kraju są w pełni pokryte zasięgiem sieci 5. generacji. Sprawdźmy, jak to wygląda w przypadku stolicy.

Mapa zasięgu Orange 5G - Warszawa

Zasięg 5G w Orange prezentuje się na mapie Warszawy wręcz imponująco. Sieć jest dostępna w całym mieście i większości aglomeracji.

orange 5G mapa zasiegu warszawa class="wp-image-2461164"
5G od Orange ma zasięg we wszystkich dzielnicach Warszawy oraz jej okolicach

Mapa zasięgu 5G nie jest częścią oferty Orange

Operator zachęca, by przed podpisaniem umowy skontaktować się z BOK, aby potwierdzić zasięg 5G w wybranej lokalizacji, bo "ze względów takich jak m.in. ukształtowanie terenu, rodzaj zabudowy czy bezpośrednie otoczenie, prezentowany zasięg lub moc sygnału mogą być inne niż na mapie".

Czytaj też:

Orange zastrzega sobie również, że "w przypadku zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, mapa nie stanowi jej części i nie może być podstawą do ewentualnych roszczeń reklamacyjnych". Mimo to jest ona przydatnym narzędzie przed rozpoczęciem testów w praktyce.

Co dalej z sieciami 5G w Polsce? Czekamy na aukcję 5G

REKLAMA

Cały czas czekamy też na aukcję 5G w Polsce. Gdy tylko dodatkowe zakresy częstotliwości zostaną rozdysponowane pomiędzy operatorów infrastrukturalnych, ci będą mogli zmienić konfigurację swoich stacji bazowe tak, aby poprawić zasięg i parametry sieci 5. generacji.

Powyższe zrzuty ekranu zostały wykonane 22 września 2022 r., a Orange aktualizował mapę zasięgu 22 czerwca 2022 r. Trzeba pamiętać, że z czasem dostępność sieci 5G będzie się poprawiać, ale mogą zdarzyć się sytuacje, gdy np. stacja bazowa zniknie lub ulegnie awarii i zasięg się pogorszy.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na spidersweb.pl 03.07.2020 roku

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA