REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Mapa zasięgu sieci T-Mobile 5G. Gdzie można skorzystać z szybszego internetu?

5G od T-Mobile'a działa już na terenie wielu miast w Polsce. Przyglądamy się mapie zasięgu tego operatora i sprawdzamy, jakie lokalizacje 5. generacji obsługuje magentowa sieć.

27.09.2022
10:18
T-Mobile 5G - mapa zasięgu 2022. Sprawdzamy, gdzie jest sieć
REKLAMA
REKLAMA

Już w 2020 r. w Polsce ruszyło 5G od sieci Plus (chociaż aukcja 5G w Polsce, która da nam dostęp do nowych pasm częstotliwości, nadal się nie odbyła). Na pozostałych operatorów infrastrukturalnych nie musieliśmy też długo czekać. Z czasem do zielonych z czasem dołączył również T-Mobile.

5G - mapa zasięgu w Polsce

Sieci komórkowe rozbudowują swoją infrastrukturę cały czas. Podobnie jest w przypadku T-Mobile Polska. Co chwilę pojawiają się nowe stacje bazowe, a konfiguracja sieci jest dopasowywana do aktualnych potrzeb użytkowników. A gdzie można znaleźć 5G? To widać na mapie zasięgu.

W internecie można trafić na wiele różnych map pokazujących zasięg operatorów infrastrukturalnych. Wśród nich są takie mapy, które biorą pod uwagę zgody wydane przez UKE na stacje bazowe. Lepszym pomysłem jest jednak sprawdzenie, gdzie dostępność 5G deklarują konkretne telekomy.

T-Mobile, podobnie jak pozostali operatorzy, udostępnia mapę zasięgu. Można na niej sprawdzić, gdzie według firmy powinniśmy mieć dostęp zarówno do 5G, jak i do LTE (czyli 4G) oraz 2G; jeśli chodzi z kolei o 3G, to magentowa sieć zaczęła w tym roku proces jej wygaszania.

T-Mobile 5G. Mapa zasięgu - Polska

 class="wp-image-2463465"
T-Mobile Polska i zasięg sieci 5. generacji na mapie

Zasięg sieci 5. generacji w T-Mobile dociera do wielu regionów Polski. Nie dotyczy to wyłącznie najludniejszych aglomeracji takich jak stolica z okolicami, Zagłębie Śląskie lub Trójmiasto. Z szybkiego internetu mogą skorzystać mieszkańcy również tych mniejszych miast i miejscowości.

T-Mobile 5G. Mapa zasięgu - Warszawa

 class="wp-image-2463462"
Mapa zasięgu 5G od T-Mobile - Warszawa i okolice

W przypadku Warszawy T-Mobile deklaruje, że niezależnie od dzielnicy, w której przebywamy, będziemy mieć dostęp do sieci 5. generacji. Oprócz tego zasięgiem magentowego 5G zostały objęte liczne inne miasta i miejscowości w obrębie aglomeracji warszawskiej, co pokazuje powyższa mapa zasięgu od T-Mobile.

Mapa zasięgu 5G nie jest częścią oferty T-Mobile

T-Mobile, tak jak inne telekomy, udostępnia swoją mapę zasięgu, ale trzeba pamiętać, aby nie ufać temu narzędziu całkowicie. Przed podpisaniem umowy warto samemu sprawdzić, czy deklaracje operatora mają pokrycie w rzeczywistości. W tym celu można np. kupić starter prepaid.

Czytaj też:

T-Mobile na swojej stronie podaje, że pokazuje "orientacyjny zasięg", a "z uwagi na zmienność naturalnych warunków propagacji fal radiowych, zależność od typu zabudowy i dynamiczną rozbudowę sieci prezentowany zasięg może ulec zmianie". Mimo tego to dobry punkt wyjścia do testów 5G.

Powyższe zrzuty ekranu zostały wykonane 23 września 2022 r., a T-Mobile nie podaje, kiedy ostatnio ją aktualizował. Trzeba też mieć na uwadze, że z czasem 5G powinno docierać w jeszcze więcej miejsc, ale może czasem stacja bazowa ulega awarii albo znika, a wtedy zasięg się pogarsza.

Ten artykuł ukazał się po raz pierwszy na spidersweb.pl 5.08.2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA