REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Cyberpunk 2077 dostał ostatnią dużą łatkę na konsole PS4 i X1. Co nowego w Edgerunners Update?

Na tydzień przed premierą serialu Cyberpunk: Edgerunners od Netfliksa deweloperzy z CD Projekt RED zaprezentowali nową aktualizację do gry Cyberpunk 2077. Podczas transmisji Night City Pojawi pokazali zawartość inspirowaną anime i zapowiedzieli pierwszy fabularny dodatek. Nie wszyscy będą jednak zadowoleni, gdyż deweloperzy porzucają PlayStation 4 i Xboksa One.

06.09.2022
18:23
Cyberpunk 2077 Patch 1 6 Edgeunners CD Projekt RED
REKLAMA

Night City Wire to cykliczna audycja CD Projekt RED poświęcona cyberpunkowemu uniwersum. Dzisiejszy odcinek skupił się na animacji Cyberpunk: Edgerunners, czyli animowanemu serialowi, który już 13 września będzie można obejrzeć w całości na platformie Netflix. Będzie on osadzony kanonicznie w tym samym świecie, co gra. To jednak nie koniec wieści na temat Cyberpunka 2077 i długo oczekiwanego dodatku.

REKLAMA

Czytaj też:

CD Projekt RED zdradziło, że nowa aktualizacja, czyli Cyberpunk 2077 Edgerunners Update pojawi się jeszcze dziś. To właśnie ona wprowadzi zawartość nawiązującą do animacji Netfliksa i kilka innych nowości. Co więcej, będzie to ostatni duża łatka, jaką będą mogli pobrać posiadacze konsol poprzedniej generacji. Zapowiedzianego dzisiaj dodatku również na nich nie zobaczymy.

Cyberpunk 2077 Patch 1.6 to ostatnia duża aktualizacja gry CD Projekt RED na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Najnowsza aktualizacja Cyberpunk 2077 spodoba się przede wszystkim tym graczom, którzy planują oglądać anime Cyberpunk: Edgerunners na Netfliksie. V będzie mógł zdobyć nowe bronie inspirowane serialem oraz kurtkę jej głównego głównego bohatera. Do tego pojawią się liczne easter-eggi (ale nie liczcie na to, że główny bohater gry spotka się z głównym bohatera animacji w ramach questa).

Oprócz tego gracze będą mogli modyfikować swój wygląd u ripper-doców, zapisywać różne stroje w szafie i robić zdjęcia swojego kota w Photo Mode. Do tego dojdzie zupełnie nowy tryb graficzny na konsolach Xbox Series S oraz możliwość grania w mini-gry w stylu retro na automatach, które będzie można znaleźć na terenie Night City. Niestety to koniec dobrych wieści - przynajmniej z perspektywy posiadaczy starszych konsol.

CD Projekt RED podjęło decyzję o porzuceniu wsparcia dla PlayStation 4 i Xboksa One. Oczywiście na bugfixy możemy liczyć, ale nowa zawartość - z dodatkiem fabularnym na czele - trafi tylko na pecety i konsole nowej generacji. Gracze ze starszym sprzętem, którzy chcieliby być na bieżąco, będą musieli kupić nowe urządzenie. Na szczęście next-genowa aktualizacja Cyberpunka 2077 jest darmowa.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty trafi na PC, PlayStation 5 i Xboksy Series X|S w przyszłym roku.

REKLAMA

W listopadzie miną dwa lata od premiery Cyberpunka 2077, ale CD Projekt RED nie wyrobi się z pierwszym dodatkiem fabularnym na urodziny swojej najnowszej produkty. Firma ogłosiła właśnie oficjalnie, że Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, bo taki tytuł nosi to DLC, zadebiutuje w 2023 r. Podczas audycji Night City Wire pokazano też krótki zwiastun.

Dobra wiadomość przy tym jest taka, że w Cyberpunk 2077: Phantom Liberty pojawi się Keanu Reeves jako Johnny Silverhand. Oprócz tego CD Projekt RED zapowiada przemodelowanie systemu pościgów policji oraz walk w pojazdach, a na temat kontrowersyjnej decyzji o zostawieniu posiadaczy PlayStation 4 i Xbox One napiszemy w osobnym materiale.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA