REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Tak wygląda oficjalna planszówka Cyberpunk 2077. Nie patrz na cenę. Mówiłem, nie patrz!

Cyberpunk 2077: Gangs of Night City to oficjalna gra planszowa na licencji CD Projektu, za którą odpowiada firma CMON. Polska spółka właśnie pochwaliła się w sieci materiałem wideo przedstawiającym elementy oraz mechaniki planszówki. Zestaw robi wrażenie, tak samo jak jego cena.

22.06.2022
19:32
Cyberpunk 2077: Gangs of Night City
REKLAMA

Początki gry planszowej Cyberpunk 2077: Gangs of Night City sięgają platformy crowdfundingowej Kickstarter, gdzie produkcja błyskawicznie zebrała ponad milion złotych. Imponująca kwota to znacznie więcej niż zakłada plan minimum producentów, chcących pozyskać zaledwie 100 tysięcy. Z 14 dniami do końca zbiórki, możemy być pewni, że Gangi Night City zdobędą znacznie więcej niż milion polskich zielonych.

REKLAMA

W promocję Cyberpunk 2077: Gangs of Night City włącza się sam CD Projekt RED.

Producentem Gangów Night City jest firma CMON. To doświadczeni twórcy gier planszowych, mających na koncie ponad 50 projektów ufundowanych przez Kickstartera. W portfolio CMON znajdziemy takie planszowe hity jak Zombicide, The Others czy Rum and Bones. Możemy zatem spodziewać się gry zrealizowanej na wysokim poziomie, wykonanej przez doświadczonych projektantów znających się na rzeczy.

Tworząc Cyberpunk 2077: Gangs of Night City, CMON ściśle współpracuje z CD Projektem, który udzielił firmie licencji na markę. Dzięki temu Gangi Night City są ściśle powiązane z grą wideo, korzystając z tej samej identyfikacji wizualnej, miejsc, przedmiotów, a nawet bohaterów, co w grze studia CD Projekt RED.

Sednem rozgrywki w Cyberpunk 2077: Gangs of Night City jest rywalizacja z innymi graczami o tytułowe futurystyczne miasto. Jako herszt jednego z gangów, wysyłamy swoich popleczników na ulice Night City, walcząc o strefy wpływów. Do planszówki zostannie zaadaptowanych wiele elementów z gry wideo: hakowanie, handel bronią, zdobywanie reputacji czy nawet podejmowanie scenariuszowych wyborów, z wiążącymi konsekwencjami.

Niestety, osoby chcące kupić Cyberpunk 2077: Gangs of Night City muszą się przygotować na spory wydatek.

 class="wp-image-2229441"

Najtańsza wersja gry na platformie Kickstarterze kosztuje 110 dolarów, co przekłada się na prawie 500 złotych. W tej cenie otrzymamy tak zwany core box pozwalający na pełną rozgrywkę od A do Z. Pół tysiąca złotych to bardzo wysoka stawka jak za grę planszową. Mniej więcej tyle kosztują najbardziej rozbudowane oraz imponujące zestawy, jak na przykład cudowny Nemesis autorstwa Adama Kwapińskiego.

REKLAMA

Chętni na Gangi Night City muszą dodatkowo uzbroić się w wiele cierpliwości. Premiera gry planszowej została bowiem wyznaczona dopiero na lipiec 2023 roku. Od debiutu Cyberpunk 2077: Gangs of Night City dzieli nas zatem ponad rok. Odległa data premiery nie przeszkodziła jednak ponad 3000 graczom, którzy już teraz wsparli projekt CMON na Kickstarterze swoimi pieniędzmi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA