REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Audiobooki trafiają do Spotify. Ale jest jeden haczyk

Dobra wiadomość jest taka, że do oferty Spotify trafiły audiobooki. Niestety jest też jedna zła i nie chodzi wcale o to, że na start dostępne będą one jedynie w Stanach Zjednoczonych. Problem w tym, że czytane przez lektorów książki w przeciwieństwie do podcastów nie zostaną udostępnione w ramach abonamentu. Trzeba za nie dodatkowo zapłacić.

20.09.2022
18:07
audiobooki-spotify-abonament-kupno
REKLAMA

Spotify jest liderem rynku streamingu muzyki. Żadnej innej usłudze tego typu, w tym nawet Apple Music, nie udało się zebrać aż tylu użytkowników - czy to płacących abonament, czy to słuchających muzyki z reklamami. Skandynawska firma nie spoczywa jednak na laurach i stale dodaje do swojej usługi nowe funkcje. Po podcastach przyszła kolej na audiobooki. Niestety akurat w tym przypadku klienci będą musieli wysupłać nieco grosza, by ich posłuchać.

REKLAMA

Czytaj też:

Audiobooki w Spotify będą dodatkowo płatne

O tym, że do Spotify trafią audiobooki, ptaszki ćwierkały już w ubiegłym roku. Serwis rusza teraz z tą usługą oficjalnie, ale na start jedynie w Stanach Zjednoczonych. To w dodatku nie koniec złych wieści dla użytkowników, bo za książki z lektorem trzeba będzie zapłacić dodatkowo. W ramach zryczałtowanego abonamentu otrzymujemy dostęp jedynie do muzyki i podcastów.

 class="wp-image-2453313"

Mimo to biblioteka audiobooków w Spotify na start robi wrażenie. Serwis zadbał o to, aby udostępnić katalog liczący 300 tys. pozycji już na start. Ciekawe, czy i kiedy będą mogli je kupować użytkownicy spoza Stanów Zjednoczonych, którzy znają język angielski i nie potrzebują tłumaczeń. Jeśli tak się stanie, Audible od Amazonu będzie mieć solidnego konkurenta w takich krajach jak Polska.

Audiobooki pojawią się w Spotify obok muzyki i podcastów.

To, że audiobooki trafiają do Spotify, to dobra wiadomość, ale obawiam się jedynie, że interfejs aplikacji zrobi się nagle przeładowany. Książki audio będą widoczne zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i na stronie głównej oraz w bibliotece (z opcją pobrania ich do pamięci urządzenia, aby słuchać ich również offline, np. na pokładzie samolotu).

REKLAMA

Tyle dobrego, że Spotify zadbał o to, aby audiobooków słuchało się wygodnie. Odtwarzacz czytanych książek działa podobnie jak w przypadku podcastów i nie zabrakło tu takich funkcji jak możliwość zmiana szybkości odtwarzania (czasem lektorzy mówią baaardzooo wooolnooo). Do tego tytuły można oceniać oraz dodawać do ulubionych i są podzielone na rozdziały; każdy to osobny "utwór" w bazie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA