REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Cena i jakość zwalą cię z nóg. Te telewizory są synonimem bogactwa i luksusu

Samsung zdecydował się wyróżnić swoje najlepsze telewizory Neo QLED 8K i zamknąć je w ramach wydzielonej linii dla najbardziej wymagających klientów. Teraz linia ta trafia do Polski i właśnie została zaprezentowana dziennikarzom. Przedstawiciele firmy nie musieli za dużo mówić, produkty broniły się same.

08.07.2022
21:17
samsung excellence line
REKLAMA

Samsung Excellence Line trudno nazwać linią telewizorów dla zwykłych śmiertelników. Najtańszy, najgorzej wyposażony model z tej linii o najniższej dostępnej przekątnej (55 cali) to wydatek 9000 zł. Najdroższy model kosztuje 22 tys. zł w wersji 65-calowej i 40 tys. zł w najdroższej dostępnej 85-calowej. To urządzenia dla osób nie znoszących jakichkolwiek kompromisów.

REKLAMA

Czytaj też:

Czy w istocie owe telewizory są bezkompromisowe wykażą oczywiście niezależne testy redakcyjne. Polski oddział Samsunga wpadł jednak na kilka dobrych pomysłów, by uzupełnić merytoryczną prezentację demonstracją produktów. Największe wrażenie zdecydowanie robiła instalacja z modelem QN900B (tym najdroższym) stojącym na tle roślinności. Jego ultrasmukła ramka w połączeniu z doskonałą reprodukcją obrazu sprawiała wrażenie, że telewizor trudno było dostrzec.

 class="wp-image-2252814"
Samsung Neo QLED 8K QN900B Excellence Line

Znaczy się, oczywiście bez przesady, jego obecność zdradzała chociażby stopa, na której był zainstalowany. Polecam jednak ocenie czytelników poniższe zdjęcie. To nie jest promocyjne zdjęcie Samsunga, wykonałem je sam. To poziom odzwierciedlenia rzeczywistości, jakie zapewnia ten telewizor. Wręcz żałuję, że brakuje mi zdolności fotograficznych. Bo gołym okiem jeszcze trudniej było odróżnić ekran od tego, co za nim się znajduje.

QN900B, QN800B oraz QN700B. Excellence Line ma być synonimem najlepszych telewizorów w ofercie Samsunga.

Telewizory te mają oferować absolutnie wszystko, co najlepsze, jeśli chodzi o bieżące technologiczne możliwości Samsunga. Wszystkie są wyposażone w podświetlenie Mini LED, wszystkie też oferują 14-bitową skalę luminancji. Każdy z nich zawiera też układ AI Quantum 8K z jeszcze skuteczniejszymi mechanizmami rekonstrukcji obrazu. W tym oczywiście do rozdzielczości 8K. Za doskonałą reprodukcję kolorów poza wspomnianą 14-bitowością odpowiada jak zawsze u Samsunga technologia QLED.

 class="wp-image-2252817"
Samsung Neo QLED 8K QN800B Excellence Line

Excellence Line kuszą jednak nie tylko rewelacyjną jakością obrazu. To wszak mają być produkty luksusowe z prawdziwego zdarzenia. Wyróżnia je zatem jakość wykonania i wzornictwo - a więc między innymi bardzo cienka ramka wokół wyświetlacza, zapewniająca iluzję jak na powyższej fotografii. Telewizory pracują pod kontrolą najnowszego Tizena i w pełni integrują się z platformą SmartThings do smart home.

Wszystkie telewizory z linii Excellence Line wyposażone są też w moduł One Connect. To właśnie w nim, a nie w wyświetlaczu, ukryta jest cała elektronika telewizora i złącza. Dzięki temu użytkownik może schować ten moduł, do szafki RTV czy w inne miejsce, w efekcie całkowicie likwidując plątaninę przewodów z stylowego wnętrza. Sprzedawany osobno wieszak (o nazwie Dopasowany Uchwyt) pozwala powiesić telewizor tak, by ten idealnie przylegał do powierzchni ściany.

 class="wp-image-2252820"
Samsung Neo QLED 8K QN900B Excellence Line
REKLAMA

Telewizory dekodują dźwięk w Dolby Atmos, a oprócz tego oferują funkcje Adaptacji Dźwięku oraz Q-Symphony. Za ich sprawą telewizory te potrafią do maksimum wykorzystać wszelkie dostępne głośniki - zarówno te wbudowane, jaki i zgodne z telewizorem zewnętrzne - by osiągnąć jak najwyższą jakość dźwięku przy jak najprecyzyjniejszym symulowaniu jego położenia w przestrzeni. Oferują też pełną obsługę nowoczesnych konsol do gier i kart graficznych.

Czym różnią się poszczególne modele? Posiadacze QN800B będą musieli się pogodzić z nieco grubszymi ramkami, nieco niższą maksymalną jasnością (2000 nitów zamiast 4000 nitów) i ma mniejszą liczbę głośników na górze i po bokach. QN700B ma dodatkowo zredukowaną liczbę stref wygaszania, mniej wydajny procesor obrazu, nieco gorsze kąty widzenia i system dźwięku 4.2. Choć i tak powinien robić niesamowite wrażenie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA