REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Oficjalny event Pokemon GO w Polsce. Znamy miejsce i datę

Niantic też kończy pandemię. Najpierw firma wycofała część funkcji ułatwiających granie w domu, a teraz zapowiedziała oficjalny event Pokemon GO w Polsce. Wiemy już, gdzie i kiedy trzeba się stawić, aby zebrać bonusy za wspólną zabawę z innymi trenerami.

19.04.2022
19:44
pokemon go w polsce event community day 2022 warszawa wroclaw
REKLAMA

Pandemia nie była łaskawa dla gier opartych o geolokalizację. The Witcher: Monster Slayer nie powtórzył sukcesu Pokemon GO, twórcy tej drugi gry, przez dwa lata lawirowali pomiędzy zachęcaniem graczy do wychodzenia na świeże powietrze i ułatwianiem zabawy w czterech ścianach. Za kolejne próby wycofania się z pandemicznych dodatków spadały na Niantic gromy.

REKLAMA

Czytaj też:

Pokemon GO w Polsce - nowy event na 2022 r.

Pomimo niezadowolenia graczy, którym spodobało się zdobywanie stworków bez ruszania się z kanapy, Niantic postanowiło wrócić przynajmniej po części do mechaniki sprzed pandemii koronawirusa. Firma przywraca też eventy organizowane w konkretnych lokalizacjach, a najbliższy zorganizowany zostanie m.in. w Polsce i to w dwóch miastach. Maskotką eventu będzie stworek o nazwie Stufful.

W ramach kwietniowego Community Day społeczność trenerów będzie mogła spotkać się w prawdziwym świecie, by wspólnie polować na kolorowe stworki - i to w dwóch lokalizacjach na terenie naszego kraju. Wydarzenie, które potrwa trzy godziny, zaplanowano na 23 kwietnia 2022 r., a w grze latają obecnie na niebie balony z zaproszeniami i małymi wirtualnymi upominkami.

Gdzie odbędzie się kwietniowy Community Day w Pokemon GO?

Niantic wybrało dwa miasta, którymi są Warszawa oraz Wrocław. Tak jak sam Community Day rozpocznie się o 11:00, tak gracze zapraszani są odpowiednio do Elektrowni Powiśle oraz Wroclavii na wspólną zabawę w godzinach 14:00-17:00. Na miejscu czekać będzie więcej spawnów, podwójne punkty doświadczenia za wybrane czynności wykonywane w grze oraz opcja zdobycia specjalnych ataków.

Oprócz tego gracze mogą liczyć na gadżety i bonusy, które będą rozdawali pracownicy Niantic obecni na miejscu. Twórcy gry Pokemon GO dodali przy tym, że w ramach specjalnej akcji i współpracy z organizacją non-profit o nazwie Ecosia z okazji Dnia Ziemi zasądzi jedno drzewo za każdego gracza, który tego dnia zarejestruje w grze przejście co najmniej 5 kilometrów (na maksymalną kwotę 100 tys. dol.).

Planując weekend, przestrzegaj lokalnych zasad, wytycznych i ograniczeń dotyczących podróżowania. Podczas gry w Pokémon GO zwracaj uwagę na otoczenie i postępuj zgodnie z wytycznymi lokalnych organów ds. zdrowia. Nadchodzące wydarzenia mogą ulec zmianie. Ściśle współpracujemy z władzami miast, aby zapewnić graczom bezpieczeństwo i zgodność każdego wydarzenia z wytycznymi dotyczącymi pandemii COVID-19 - taki dopisek znalazł się w informacji prasowej dotyczącej nadchodzącego Community Day w Pokemon GO

REKLAMA

Podobne wydarzenia z okazji kwietniowego Community Day w Pokemon GO organizowane są na całym świecie, a do tego krakowscy gracze mogą liczyć na dodatkowe bonusy podczas gry na Starym Mieście w postaci dodatkowych przedmiotów wypadających z Poke Stopów. Tak jednak nie ma co liczyć na obecność pracowników Niantic oraz gadżety.

Warto przy tym dodać, że Pokemon GO nie jest jedyną grą wykorzystującą geolokalizację od Niantic. Wcześniej twórcy rozwijali grę o nazwie Ingress, potem Harry'ego Pottera, a teraz biorą się za Peridot, które przypomina nieco... Tamagotchi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA