REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Orange Flex dla firm już dostępny. Sprawdzamy ofertę

Orange Flex dla firm jest już dostępny. Przyjrzeliśmy się ofercie pomarańczowego operatora dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

15.09.2020
17:54
orange flex dla firm oferta pakiety cennik
REKLAMA

Operator zamknięty w aplikacji okazał się strzałem w dziesiątkę i sam jestem zadowolonym klientem pomarańczowego telekomu już od wielu miesięcy. Wiem jednak, że wielu moich znajomych patrzyło na tę taryfę Orange’a spode łba, bo Flex z początku nie miał wariantu dla firm — ale to się wreszcie zmieniło.

REKLAMA

Pomarańczowy telekom pozwala już skorzystać z tej oferty osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą. Postanowiłem sprawdzić, na co dokładnie w ramach Orange Flex mogą liczyć przedsiębiorcy rozliczający się w modelu B2B w porównaniu do osób, które decydują się na ofertę dla klientów indywidualnych.

Jeśli chodzi o ogólne zasady oferty Orange Flex, to są one w wersji dla firm w zasadzie takie same, jak w przypadku ofert indywidualnych. Nie ma tu długoterminowej umowy, a płatność za usługi pobierana jest automatycznie z np. karty płatniczej.

Po każdej automatycznej płatności faktura za usługi telekomunikacyjne świadczone przez Orange’a w ramach oferty Flex generowana jest automatycznie. Wszystkie wystawione faktury można potem podejrzeć w dedykowanej sekcji w aplikacji mobilnej.

Rejestracji oraz przeniesienia numeru można dokonać w aplikacji, a osoby posiadające smartfony z modułami ESIM mogą zacząć korzystać z usług Orange’a od razu. W przypadku osób, które potrzebują karty SIM, takową można w programie zamówić.

Ważne jest też to, że Orange Flex dla firm wspiera mechanizm Flex Rodzina. Dzięki temu do jednego konta z abonamentem za minimum 25 zł miesięcznie można przypisać do pięciu numerów, z których każdy dodatkowy to koszt od 15 zł co miesiąc.

Ile kosztuje Orange Flex w wariancie biznesowym?

Ceny brutto za usługi w ramach Orange Flex są takie same jak w przypadku ofert indywidualnych, ale w ofercie firmowej chodzi o to, by osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą mogła sobie taką płatność odliczyć. Dostępne są cztery pakiety:

  • 25 zł (19,25 zł + VAT) za 15 GB internetu (2,65 GB w UE);
  • 30 zł (23,10 zł + VAT) za 30 GB internetu (3,18 GB w UE);
  • 50 zł (38,50 zł + VAT) za 50 GB internetu (5,30 GB w UE);
  • 80 zł (61,60 zł + VAT) za 100 GB internetu ze wsparciem sieci 5G (8,47 GB w UE).

Bardzo jest przy tym to, że taryfę można zmieniać dowolnie — w górę i w dół. Do tego w przypadku wspomnianych dodatkowych kart SIM można wybrać dodatkowy pakiet w cenie 15 zł bez paczki internetu i wykorzystać mechanizm oddawania transferu.

Co jeszcze warto wiedzieć o nowej firmowej ofercie Orange?

REKLAMA

Tak jak w wersji dla klientów indywidualnych, klienci biznesowi mogą wyrobić sobie duplikat karty SIM/ESIM do innego telefonu, tabletu lub smartwatcha, w tym Apple Watcha. Współdzieli ona z tym głównym SIM-em/ESIM-em zarówno numer, jak i paczkę danych.

W ramach oferty Orange Flex nie zabrakło też dodatkowych pakietów takich jak Video Pass, Music Pass oraz pakietów minut na połączenia międzynarodowe i w roamingu. W wersji dla firm można skorzystać też różnych promocji i z klubu Flex.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA