REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Który czytnik Kindle wybrać? Przyglądamy się modelom, które warto kupić

Urządzenia z rodziny Kindle to jedne z najlepszych czytników e-booków, jakie można znaleźć. Przyglądamy się ofercie Amazonu i podpowiadamy, które modele warto kupić w 2019 r.

Amazon Kindle Oasis 2 recenzja
REKLAMA
168 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Czytniki e-booków ma w swojej ofercie wielu różnych producentów, ale jeden z nich wyrósł na niekwestionowanego lidera tego młodego, acz prężnie rozwijającego się rynku. Mowa oczywiście o firmie Amazon. Gigant zawojował świat urządzeniami z rodziny Kindle, które cechuje świetny stosunek ceny do jakości.

Pierwszy czytnik z linii Kindle trafił do sprzedaży już 12 lat temu. Od tego czasu doczekał się licznych następców, a w ofercie Amazonu pojawiło się już kilkanaście różnych modeli. Wiele z nich nadal pozostaje w sprzedaży. Podpowiadam, które z nich warto dzisiaj kupić.

kindle paperwhite 4 reklamy promocja 400 pln

Bezsprzecznie lider zestawienia, jeśli bierzemy pod uwagę stosunek ceny do jakości. Urządzenie trafiło do oferty firmy pod koniec 2018 r. Po raz pierwszy sprzęt z tej linii zyskał wodoodporną obudowę. Spełnia normę IPX8. Ucieszy to osoby planujące urlop nad morzem lub jeziorem oraz wszystkich moli książkowych, którzy lubią czytać w wannie.

Kindle Paperwhite 4, podobnie jak większość czytników Amazonu, ma 6-calowy ekran. Zagęszczenie pikseli to standardowe 300 ppi, ale chroni go plastik wytrzymalszy niż w przypadku poprzedniej generacji. W obudowie pojawił się też dodatkowy LED, który usprawnia podświetlenie ekranu, a podstawowy wariant ma 8 GB przestrzeni na książki.

Kindle Paperwhite 4 można kupić bezpośrednio od producenta ze sklepu Amazon.de. Cena czytnika w wersji bez reklam z 8 GB pamięci, już po uwzględnieniu polskich podatków, wynosi 144,70 euro. W przeliczeniu na naszą walutę jest to ok. 620 zł. Urządzenie zdecydowanie jest warte tej ceny.

kindle paperwhite 3

Osoby, które nie chcą wydawać na czytnik ponad 500 zł, mogą zainteresować się poprzednim modelem sztandarowego czytnika Amazonu. Paperwhite 3 z 2015 r. ma specyfikację bardzo zbliżoną do swojego następcy. Nieco mniej odporny na zadrapania i stłuczenia ekran, brak odporności na zalanie oraz 4 GB zamiast 8 GB pamięci wielu osobom nie będzie jednak przeszkadzało.

Co prawda Amazon wycofał poprzednią generację czytnika Paperwhite ze sprzedaży, ale na szczęście nie jest to jedyne miejsce, gdzie można to urządzenie nabyć. Jednym ze źródeł jest serwis aukcyjny Allegro. Sprzedawcy wystawiają w nim oferty na Kindle Paperwhite 3 z reklamami w cenie 449 zł. W dodatku za 349 zł można kupić Kindle Paperwhite 3 w wersji odnowionej.

kindle 10 2019 czytnik e-booków amazon cena

Amazon od lat w swojej ofercie oprócz modeli z rodziny Paperwhite ma również tańsze czytniki. W dodatku obecnie ten podstawowy model Kindle - nazywany potocznie Kindle 9 lub Kindle 10 - jest najmłodszy ze wszystkich. Trafił do oferty ledwie w marcu 2019 r. Po raz pierwszy w historii urządzenie z tej linii wyposażone zostało w podświetlany ekran.

Warto tylko nadmienić, że nowy bazowy czytnik Amazonu wykorzystuje tylko 4 LED-y, a nie 5, jak w przypadku Paperwhite 4. Oferuje też znacznie niższą rozdzielczość ekranu. Bazowy model Kindle'a przekonuje jednak ceną, która wynosi w Amazon.de teraz tylko 72,35 euro za nowy egzemplarz bezpośrednio od producenta - już po doliczeniu polskich podatków. Przekłada się to na ok. 310 zł.

kindle oasis 2 generacji champagne gold 2018 amazon 1

Poza urządzeniami budżetowymi Amazon ma w swoim portfolio urządzenia z segmentu premium. Aktualnie najbardziej wypasionym jest Kindle Oasis 2 z 2017 r. Sprzęt odróżnia się od pozostałych modeli ekranem o przekątnej długości aż 7 cali.

Podobnie jak Kindle Paperwhite 4, Kindle Oasis 2 jest wodoodporny. To, co go wyróżnia, podobnie jak poprzednika w postaci Kindle Oasis 1. generacji z 2016 r, to niesymetryczna obudowa. Do tego dochodzi czujnik regulujący moc podświetlenia.

REKLAMA

Jedyny problem z tym modelem jest taki, że nie da się go zamówić bezpośrednio z Amazon.de do Polski. Na szczęście możemy skorzystać z usług pośredników. Kindle Oasis 2 można kupić na Allegro w cenie 1319 zł. To co prawda ponad dwukrotnie więcej niż kosztuje Kindle Paperwhite 4, ale jeśli ktoś chce większy ekran o świetnej jakości, to zdecydowanie warto wydać te pieniądze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA