REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Amazon pokazał nowy czytnik Kindle. Nie ma powodu, by kupić cokolwiek innego

Tani Kindle jeszcze nigdy nie był aż tak dobry. Amazon właśnie zaprezentował nową odsłonę najpopularniejszego czytnika e-booków na świecie i co tu dużo mówić – Kindle 11 pozamiata.

13.09.2022
18:02
Prezent na święta
REKLAMA

Już dziesiąta generacja Kindle’a, tego najtańszego w ofercie, oferowała wszystko, czego przeciętny e-czytelnik potrzebuje. Podświetlany ekran, świetną jakość wykonania, szybki interfejs i pełną integrację z ekosystemem Amazonu. A wszystko to za mniej niż 400 zł.

REKLAMA

Dziś Amazon pokazał Kindle’a 11 generacji, który jeszcze bardziej niż kiedykolwiek zaciera granicę między czytnikami giganta i oferuje tak wiele, że nie umiem uzasadnić sięgnięcia po inny czytnik.

Kindle 11 – co nowego?

Nowy Kindle 11 jest najbardziej kompaktowym i najlżejszym czytnikiem w ofercie Amazonu, zaś jego przeprojektowana obudowa została wykonana w znakomitej większości z materiałów pochodzących z recyclingu.

Nowy Kindle 11
Nowy Kindle 11

Amazon tym razem naprawdę poszalał, jeśli chodzi o rozbudowę możliwości czytnika. Największa zmiana zaszła w ekranie, który teraz jest nie tylko podświetlany, ale ma też rozdzielczość 300 ppi, taką samą, jak Kindle Paperwhite czy Oasis, tyle że na mniejszym, bo 6-calowym ekranie. Podświetlenie jest oczywiście niższej jakości - mamy 4 diody zamiast 17 - ale nie sądzę, by komukolwiek to przeszkadzało na dłuższą metę.

Kindle 2022
Kindle 2022

Amazon podwoił też ilość miejsca na dane. Kindle 11 ma aż 16 GB wbudowanej pamięci, czyli więcej niż podstawowe warianty Kindle’a Paperwhite i Oasis. W końcu mamy też ładowanie przez USB-C (alleluja!), więc najtańszy czytnik e-booków nie będzie ostatnim sprzętem w domu, który trzeba ładować przez staroświeckie microUSB.

Nowy Kindle 11 (2022)
Nowy Kindle 11 (2022)

Tak naprawdę od znacznie droższego Kindle’a Paperwhite 5 odróżnia go tylko brak odporności na wodę i mniejszy ekran z mniejszą liczbą LED-ów. To tyle.

Kindle 11 – ile to kosztuje i kiedy można będzie go kupić?

W Stanach Zjednoczonych cena nowego czytnika poszła do góry tylko o 10 dol., do 99 dol. Niestety na skutek szalejącego kursu dolara w Polsce nie możemy liczyć na równie łaskawy przelicznik i tak nowy Kindle 11 kosztuje na Amazon.pl 509,99 zł.

REKLAMA

To jednak nadal o prawie 200 zł mniej od Kindle’a Paperwhite w wersji 8 GB i porównywalnie do konkurencyjnych czytników o porównywalnych możliwościach. Każdy jednak, kto mógł porównać do siebie działanie czytników Kindle z czytnikami innych producentów wie, że żaden model nie może się równać jakością obsługi i wykonania z czytnikiem Amazonu. I mimo tego, że cena najtańszego Kindle’a nieco wzrosła, to nadal najlepszy budżetowy e-czytnik na rynku.

Na świecie brakuje papieru, papierowe książki niebawem podrożeją lub będą drukowane w mniejszych nakładach. E-czytnik to dobra inwestycja dla każdego czytelnika, zaś nowy Kindle 11 trafi do sprzedaży 12 października na Amazon.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA