REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Oprogramowanie - Poradniki

Twoje dokumenty jako książki dla Kindle’a. Microsoft testuje świetną nowość

Testowa wersja Worda pozwala na wysłanie otwartego dokumentu na czytnik e-booków Kindle. I to w takiej formie, by wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje czytnik Amazona.

22.04.2023
10:41
Twoje dokumenty jako książki dla Kindle’a. Microsoft testuje świetną nowość
REKLAMA

Word dla Windows i Word dla Mac w wersji beta właśnie zyskały nową funkcję. Za jej sprawą możliwe jest wysyłanie dokumentów na czytnik Kindle w raptem kilka prostych kroków. Użytkownik może przy tym zdecydować, czy dokument ma być wysłany jako e-book czy jako wydrukowany dokument.

REKLAMA

Pierwsza z opcji pozwala wykorzystać pełnię funkcji oprogramowania Amazonu, a więc możliwość dowolnej manipulacji rozmiarem czcionki czy układem stron. Druga z funkcji rekomendowana jest dla złożonych graficznie dokumentów i nie pozwala Kindle’owi na jakąkolwiek zmianę układu czy formatowania.

Funkcja jest dostępna w ramach Niejawnego programu testów platformy Microsoft 365 (wbrew mylącej nazwie, testować nowe aplikacje Office mogą wszyscy chętni). Na dziś nie jest jasne, kiedy może trafić do kanału produkcyjnego, a więc do aplikacji dla normalnych użytkowników. Wiemy za to, że nowość trafi również do wersji webowej Worda. Nie jest jasne czy trafi do aplikacji Microsoft 365 na iPhone’a, iPada i urządzenia z Androidem.

Jak wysłać dokument Word na Kindle? To bardzo proste.

Jak wysłać dokument Word na Kindle? Należy skorzystać z funkcji Eksportuj

Należy otworzyć rzeczony dokument w Wordzie, następnie wybrać opcję Plik i Eksportuj. Jedną z możliwych opcji będzie Send to Kindle. Właśnie ją należy wybrać.

REKLAMA
Dokument Word jako e-book dla Kindle

Jeżeli czynność jest wykonywana po raz pierwszy, Word zapyta użytkownika o dane logowania do konta Amazon, których należy udzielić. Aplikacja się spyta o formę, w jakiej ma wysłać dokument - e-book lub wydruk. Należy wybrać preferowaną opcję i zatwierdzić. Na tym koniec: Word wysyła ów dokument do chmury Amazonu, z którą Kindle następnie się synchronizuje. Niestety rzeczoną synchronizacją nie są objęte adnotacje na dokumencie dokonane na Kindle’u.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA