REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Na Kindle'u poczytasz książki z Empik GO. W ofercie 35 tys. ebooków

Dobre wieści dla posiadaczy czytników e-booków od Amazonu, którzy do tej pory zazdrosnym okiem patrzyli na bibliotekę usługi Empik GO. Cyfrowe książki w abonamencie są już dostępne na urządzeniach z rodziny Kindle.

02.12.2021
8:56
Na Kindle'u poczytasz książki z Empik GO. W ofercie 35 tys. ebooków
REKLAMA

W czytnikach Amazonu nie ma Androida pozwalającego instalować aplikacje rodem ze smartfonów. Z tego powodu dostęp do e-booków spoza Amazon Store'a jest utrudniony - książki kupione pojedynczo w formacie MOBI można przesyłać na nie za pomocą usługi Send to Kindle lub zgrywać kablem USB, ale nie dotyczy to pozycji udostępnianych w ramach abonamentu.

REKLAMA

Okazuje się jednak, że gdzie użytkownik nie może, tam dewelopera pośle. Twórcy usług abonamentowych z e-bookami znaleźli sposób na to, by udostępniać cyfrowe książki również tym klientom, którzy wybrali czytniki z rodziny Kindle marki Amazon. Pierwsze na polskim rynku było z czymś takim Legimi, a teraz w sukurs poszło mu Empik GO z bardzo podobnym rozwiązaniem.

empik go kindle amazon jak wgrac e-booki 2 class="wp-image-1957043"

Jak wgrywać e-booki z Empik GO na czytniki Kindle?

Aplikacja, która pozwala czytać e-booki z Empik GO na czytnikach z rodziny Kindle pojawiła się w październiku, a w grudniu wydana zostanie wersja stabilna po uwzględnieniu poprawek zgłoszonych przez użytkowników. Ten ruch nie dziwi - wedle badań przytoczonych przez Empik wynika bowiem, że na świecie udziały rynkowe Amazonu w tym segmencie to 72 proc., a w Polsce aż 82 proc.

REKLAMA

Niestety ze względu na to, że Amazon nie pozwala na instalację aplikacji bezpośrednio na czytnikach, trzeba pogodzić się z pewnymi ograniczeniami. W jednym miesiącu na Kindle'a będzie można przesłać 10 e-booków z liczącej 35 tys. pozycji biblioteki. Pozostałe cyfrowe książki, a także audiobooki i podcasty można konsumować z poziomu aplikacji na smartfony i tablety.

Aplikacja do zgrywania książek z Empik GO na Kindle'a jest dostępna na komputery z systemami Windows (7 lub nowszy) oraz macOS (11 lub nowszy). Czytniki trzeba podłączyć do maszyny kablem i wykonać ręcznie synchronizację. Z usługi skorzystać mogą subskrybenci Empik GO oraz uczestniczy programów Empik Premium i Empik Premium Free, w tym w abonenci usługi dla bibliotek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA