REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Setki lektur szkolnych od teraz za darmo w ramach Empik Premium

Jeśli e-learning, to z e-lekturami. Empik Premium stał się darmowy, a teraz dołączają do niego setki lektur szkolnych. 

24.03.2020
17:38
lektury za darmo empik premium
REKLAMA
REKLAMA

Lekcje języka polskiego mogą być teraz prowadzone znacznie wygodniej, o ile tylko poloniści zaakceptują e-learning przy wykorzystaniu videochatów, e-booków i audiobooków.

Wystarczy jednak tych nazw obcych. Chodzi przecież o literaturę w języku polskim, a konkretnie o setki lektur szkolnych, które Empik dołącza do pakietu Empik Premium, który jest obecnie dostępny przez 60 dni za darmo.

Wobec braku dostępu do bibliotek i innych pomocy naukowych oraz konieczności realizacji programu nauczania na odległość, chcemy wesprzeć nauczycieli i młodzież, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz ósmoklasistów, którzy wkrótce przystąpią do najważniejszych egzaminów - Kuba Piotrkowicz, Menadżer Empik Go.

Dostęp do elektronicznych książek, w tym książek audio, znajdziemy w aplikacji Empik Go po wcześniejszym zarejestrowaniu się w usłudze Empik Premium, która została udostępniona na 60 dni za darmo. Empik Go zawiera ponad 90 proc. tytułów znajdujących się na listach lektur obowiązkowych i uzupełniających dla szkół podstawowych i liceów.

lektury za darmo empik premium class="wp-image-1113241"

Znajdziemy tu pełen przekrój tytułów, począwszy od mitologii greckiej, poprzez Treny Kochanowskiego, aż po poezję XX wieku.

Warto podkreślić, że kategoria Literatura dla dzieci stanowi obecnie drugi najpopularniejszy segment książek wybieranych w naszej aplikacji, dlatego wiemy, że taka forma czytania i słuchania książek nie jest obca młodemu pokoleniu czytelników - dodaje Kuba Piotrkowicz.

Do tego Empik udostępnia opracowania lektur.

Opracowania są dostępne w formie podcastów zatytułowanych „Ale o co chodzi?”. Mają one pomóc w zrozumieniu wątpliwych kwestii, co może się przydać szczególnie tym rocznikom, które oczekują matur i egzaminu ośmioklasisty.

Uczniowie mogą korzystać z Empik Go na wielu sprzętach.

REKLAMA

Aplikację można zainstalować na smartfonach, tabletach, a nawet na czytniku e-booków Inkbook. Obecnie Empik Go zawiera 13 tys. pozycji, w tym e-booków, audiobooków, słuchowisk i podcastów.

Sześćdziesięciodniowy dostęp do usługi Empik Premium można włączyć na specjalnie przygotowanej stronie. Następnie aplikację Empik Go można pobrać ze sklepów Google Play (Android) i App Store (iOS).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA