REKLAMA

Oto Android Wear, czyli zegarek na każdą rękę

Trwa konferencja Google I/O 2014, a wraz z nią live blog Spider's Web. Przedstawiliśmy już Android One oraz Android L. Przyszła pora bliżej przyjrzeć się Androidowi Wear.

Oto Android Wear, czyli zegarek na każdą rękę
REKLAMA
REKLAMA

Google zdradziło sporo szczegółów o Android Wear już jakiś czas temu. Dzisiaj, podczas I/O 2014 pokazano jak działa zegarek z Androidem. Dzięki temu mogliśmy bliżej przyjrzeć się jego praktycznemu zastosowaniu.

Zegarek w swoim założeniu ma być jeszcze bliższym kompanem dla użytkownika, niż obecnie jest smartfon. Zegarek mamy zawsze na ręce, a dzięki wodoodporności nie zdejmujemy go nawet podczas ćwiczeń czy uprawiania sportów wodnych.

Zegarki z Android Wear sprawdzą się jako urządzenia do dyktowania notatek, ustawiania przypomnień i zapisywania wydarzeń w kalendarzu. Dzięki obsłudze głosowej, będziemy mogli wykonywać te czynności szybko i bez potrzeby wyciągania smartfona z kieszeni. W końcu zegarek jest zawsze... "pod ręką".

Podczas I/O 2014 David Singleton pokazał jak działa zegarek z Android Wear w praktyce. Łatwo ustawił przypomnienia, sterował muzyką oraz... zamówił pizzę. Inteligentny zegarek w takiej formie ma sens. Jednak musi oferować bezbłędne wręcz rozpoznawanie mowy i wygodny interfejs obsługiwany za pomocą prostych gestów. Android Wear ma to wszystko.

android-wear (1)
android-wear (2)

Interfejs opiera się na kartach - podobnych do tych, które znamy z Google Now. Każda karta jest apletem, czyli malutką aplikacją, która daje użytkownikowi dostęp do ważnych informacji, np. z rozkładem komunikacji miejskiej lub o godzinie odlotu samolotu, na lot którym wykupiliśmy bilet.

android-wear (4)
android-wear (3)

Nawigacja między kartami polega na wykonywaniu prostych gestów. Ruch w górę lub w dół będzie wywoływał przełączanie między poszczególnymi aplikacjami. Z kolei między funkcjami danych aplikacji przełączamy się wykonując gesty w poziomie, czyli przesuwając palcem w prawo lub w lewo.

android-wear (2)
android-wear (1)

Mówiąc do zegarka i zaczynając komendę od "Ok Google" dodamy notatki, wydarzenia i przypomnienia. W ten sam sposób zadamy pytanie. Zegarek wygoogla odpowiedź i poda nam ją na ekranie.

Jednym z głównych zadań zegarka jest wyświetlanie powiadomień. Są one dostosowane do małego ekranu zegarka i mimo niewielkiej przekątnej pozostały czytelne. Zaś gest przesunięcia w bok wywołany na powiadomieniu wywoła wyświetlenie dodatkowych szczegółów.

Nie zabrakło funkcji sportowych. Monitora pracy serca i szczegółowej analizy naszych treningów.

Zegarki od LG i Samsunga jeszcze dzisiaj będą dostępne w Google Play.

Oglądaj konferencję Google na żywo: Google I/O 2014 – live blog Spider’s Web

REKLAMA

Czytaj więcej o Android Wear:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA