Tech  / News

Tak wygląda nowy Android L

221 interakcji
dołącz do dyskusji

W zaledwie kilka minut po rozpoczęciu konferencji inaugurującej I/O 2014, Google zapowiedziało premierę nowego wydanie systemu operacyjnego Android, oznaczonego na razie jako "L".

Nowa odsłona Androida ma wprowadzić przede wszystkim ogromne zmiany w interfejsie użytkownika, a także szereg nowych API, z których będą mogli już wkrótce skorzystać programiści. Wszystko wskazuje na to, że aplikacje mobilne oraz webowe od Google doczekają się w końcu spójnego UI.

Odświeżony interfejs powinien być także spójny na wszystkich urządzeniach, niezależnie od rozmiaru ekranu. Wytyczne dla programistów związane z nowym UI można odnaleźć pod adresem google.com/design/.

ui

[gallery ids="210201,210199,210196"]
Wraz z tymi nowościami Android doczeka się także drobniejszych poprawek w wyglądzie. Dodano nowe animacje, zmieniono wygląd wielu elementów i i poprawiono przejścia.
Zgodnie z wcześniejszymi plotkami doczekamy się także nowego rodzaju powiadomień, umożliwiających wygodniejsze odpowiadanie w trakcie korzystania z innych aplikacji, a także ignorowanie ich i kontynuowanie korzystania z aplikacji (w tym i pełnoekranowych, np. gier).

[gallery ids="210091,210092,210093"]
Powiadomienia zostały też w dużym stopniu zintegrowane z ekranem blokady urządzenia.

Beta SDK dla nowego Androida powinna być dostępna już jutro.

Oglądaj konferencję Google na żywo: Google I/O 2014 – live blog Spider’s Web

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst