REKLAMA

Elon Musk poprosił fanów o zdjęcia guzów, nowotworów i złamań

Dożyliśmy ciekawych czasów, gdzie idol milionów zamiast o wsparcie finansowe, modlitwę czy słowa otuchy, prosi o przesłanie zdjęć rentgenowskich.

Elon Musk poprosił fanów o zdjęcia guzów, nowotworów i złamań
REKLAMA

Grok to czatbot stworzony przez należący do Elona Muska startup xAI. Założenie xAI stanowi bezpośrednią odpowiedź na działania OpenAI, którego Elon Musk jest, delikatnie mówiąc, antyfanem. Z kolei Grok to nic innego jak kolejny czatbot, który powstał na fali ekscytacji generatywną AI.

Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, Groka spośród innych chatbotów wyróżniają dwie cechy: został on wytrenowany (i jest stale dostrajany) za pomocą treści dostępnych na X (dawnym Twitterze) oraz posiada znacznie więcej dystansu do promptów, które inne chatboty uznałyby za niewłaściwe lub niebezpieczne.

REKLAMA

Elon Musk chce, by jego czatbot został specjalistą od diagnostyki obrazowej

Jak się okazuje, treści publikowane na X to nie jedyne źródło danych, na jakich opiera się Grok. Tym oczywiście są sami użytkownicy i prowadzone przez nich konwersacje, jednak Grok uczy się także na... ich dokumentacji medycznej. Wszystko za sprawą Elona Muska, który poprzez swój profil w serwisie X zachęcał użytkowników mających dostęp do Groka do załączania do promptu (instrukcji tekstowej przesyłanej czatbotowi) dokumentacji medycznej - zdjęć rentgenowskich, zdjęć z tomografii komputerowej i innych zdjęć wykonywanych różnymi metodami wykorzystywanymi do diagnostyki obrazowej - by ten mógł zdiagnozować co im dolega.

Spróbujcie przesłać zdjęcia rentgenowskie, PET, MRI lub inne zdjęcia medyczne do Groka w celu analizy. Jest to wciąż wczesny etap [rozwoju funkcji], ale [Grok] już jest dość dokładny i stanie się niezwykle dobry. Dajcie nam znać, gdzie Grok radzi sobie dobrze lub wymaga poprawek

- pisał miliarder na X.

Choć spora część odpowiedzi, jakie otrzymał Elon Musk to żarty, to w komentarzach pojawiły się także całkiem poważne odpowiedzi. Taka jak ta od amerykańskiego doktora tureckiego pochodzenia, Deryi Unutmaza, który potrzebował kilkukrotnie wpisać prompt, by otrzymać poprawny "opis" zdjęcia rentgenowskiego klatki piersiowej.

Z nowej "umiejętności" Groka skorzystał także pewien radiolog, według którego opisy podawane przez czatbota są "zbyt ogólne" i nie zawierają diagnoz.

Choć użytkownicy krytykowali opisy Groka za bycie błędnymi i poprawną identyfikację jedynie obrazowanego organu - a nie schorzenia lub innej nieprawidłowości - to inni chwalili go także za poprawną identyfikację guza mózgu.

Czatbot Grok obecnie dostępny jest dla subskrybentów X Premium (dawne Twitter Blue) w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii oraz wybranych krajach Afryki i Azji.

REKLAMA

Może zainteresować cię także:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA