REKLAMA

Słuchawki Huawei FreeBuds 6i już w Polsce. Kosztują niewiele, oferują sporo

Słuchawki Huawei FreeBuds 6i właśnie trafiły do Polski. Już na premierę zapowiada się, że będą to jedne z najlepszych przystępnych cenowo pchełek TWS na rynku.

04.06.2024 11.57
Słuchawki Huawei FreeBuds 6i już w Polsce. Kosztują niewiele, oferują sporo
REKLAMA

Faktyczna premiera nowej generacji FreeBudsów miała miejsce w ubiegłym miesiącu – zadebiutowały one bowiem w Dubaju wraz z innymi propozycjami marki Huawei – m.in. z tabletem MatePad 11,5" S. Teraz jednak słuchawki wylądowały w sklepach w atrakcyjnej cenie. Kosztują niewiele, a wydaje się, że oferują bardzo dużo.

REKLAMA

Słuchawki FreeBuds 6i już w Polsce. Oto co potrafią

Huawei FreeBuds 6i to następcy niezwykle popularnych FreeBudsów 5i, które zostały wprowadzone na rynek półtora roku temu – na początku 2023. Względem poprzedniczek można zauważyć kilka zmian – przede wszystkim w zakresie wyglądu. "Piątki" były bardziej zaoblone, nie przypominały aż tak bardzo sztandarowych FreeBudsów Pro 2. Model 6i natomiast pod względem stylistki prezentuje się jak najnowsze FreeBudsy Pro 3. Czy to duża zmiana?

Z pewnością nie, ale podoba mi się konsekwencja w wykończeniu – na pierwszy rzut oka widać, że są to słuchawki Huawei. Co jednak ważniejsze, to fakt, że producent ulepszył wnętrze oraz - co za tym idzie - możliwości muzyczne.

Tegoroczne pchełki przede wszystkim oferują ulepszoną aktywną redukcję szumów w technologii Inteligent Dynamic ANC 3.0. Dzięki czemu słuchawki lepiej wyciszają hałas z otoczenia w momencie aktywacji funkcji – analizując dźwięki z otoczenia, dostosowują siłę redukcji. Oczywiście, są to słuchawki dokanałowe, czyli takie, które mają na pokładzie gumki, więc siłą rzeczy wspierają pasywną redukcję szumów.

ANC wspiera system trzech mikrofonów (na każdej pchełce – łącznie jest ich sześć) i dzięki tym składowym FreeBudsy 6i mają znacznie lepiej wygłuszać hałas z otoczenia niż FreeBudsy 5i. Jeśli chodzi o możliwości muzyczne, to słuchawki bazują na 11-milimetrowych przetwornikach dynamicznych z czterema magnesami. Huawei podaje, że przetworniki są o 50 proc. wydajniejsze – mają generować głębsze basy i ogólnie rzecz biorąc poprawioną jakość dźwięku w zakresie średnich i wysokich tonów.

Standardowo słuchawki wykorzystują technologię Bluetooth 5.3, wspierają kodeki LDAC oraz L2HC 2.0 zupełnie jak FreeBudsy Pro 2. No dobra, a jak wygląda czas pracy na baterii? Naprawdę nieźle – ponieważ pchełki mogą działać do 5 godzin z włączonym ANC oraz do 8 godzin z wyłączoną redukcją hałasu. Z kolei etui ładujące może wydłużyć ten czas do odpowiednio 20 i 35 godzin, a etui naładujemy do pełna w ok. godzinę.

Huawei FreeBuds 6i wspierają jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami – smartfonem z Androidem, iOS, czy komputerem z Windowsem. Oczywiście pchełki działają najlepiej ze sprzętami marki Huawei – jeśli korzystamy ze smartfona Huawei (m.in nowego Pura 70) lub tabletu, to wystarczy otworzyć etui i słuchawki automatycznie łączą się bez zaglądania do ustawień. Pchełki wspierają standard IP54, więc są odporne na lekkie zachlapania oraz kurz.

Cena słuchawek jest naprawdę świetna

Słuchawki FreeBuds 6i właśnie trafiły do Polski i są dostępne w cenie 399 zł. Czyli tyle samo co zeszłoroczna generacja. W tej kwocie będą to zdecydowanie jedne z lepszych propozycji dokanałowych słuchawek TWS. FreeBudsy 5i okazały się niezwykle popularne – przeczuwam, że "szóstki" powtórzą sukces poprzedniczek.

IDŹ DO SKLEPU
Huawei
Huawei FreeBuds 6i
Huawei
REKLAMA

Więcej o sprzęcie Huawei przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA