REKLAMA

Jak wymienić kartę SIM w telefonach Samsung? Poradnik

Wyjąłeś z pudełka swój nowiutki telefon Samsung i pojawił się pierwszy problem: jak wymienić w nim kartę SIM? Nasz poradnik przeprowadzi cię krok po kroku przez wymianę karty SIM w telefonach Samsung i da ci garść wiedzy, którą będziesz mógł wykorzystać także przy smartfonach innych producentów.

19.05.2024 05.00
Jak wymienić kartę SIM w telefonach Samsung? Poradnik
REKLAMA

Smartfony Samsung to niezwykle wszechstronne urządzenia, jednak nadal są one telefonami i by uzyskać dostęp do pełni ich funkcji, należy włożyć do smartfona kartę SIM. Ze względu na mnogość typów kart SIM i modeli smartfonów, wymiana karty SIM w telefonie Samsung może wydawać się wyzwaniem.

Jednak nic bardziej mylnego - z naszym poradnikiem staniesz się ekspertem wymiany kart SIM w telefonach Samsung.

REKLAMA

Typy kart SIM w smartfonach Samsung

Przed rozpoczęciem wymiany kart SIM w jakimkolwiek smartfonie - nie tylko Samsung, należy zrozumieć różnice pomiędzy różnymi typami kart SIM. Jest to niezbędne do prawidłowej wymiany kart SIM w każdym możliwym telefonie i smartfonie.

Karty SIM obecnie dzielimy na dwie kategorie: fizyczne karty SIM i karty eSIM.

Fizyczne karty SIM

Fizyczne karty SIM to, jak nazwa wskazuje, karty które możemy fizycznie wziąć dłoń i "wymienić" pomiędzy telefonami. Fizyczne karty SIM dzielimy na trzy typy: podstawową kartę SIM (mini SIM), kartę micro SIM i nano SIM. Różnicą pomiędzy nimi polega jedynie na rozmiarze, a konkretniej ilości plastiku otaczającego mikroczip karty. Z karty mini SIM da się zrobić micro SIM poprzez "wypchnięcie" fragmentu karty i - na tej samej zasadzie - z micro SIM da się "zrobić" nano SIM.

 class="wp-image-4559550"

We wszystkich obecnie produkowanych smartfonach Samsung wymaga się użycia karty nano SIM. W nieco starszych smartfonach można znaleźć karty micro SIM, natomiast karty mini SIM to "relikt" z czasów telefonów z klawiszami. Jeżeli wciąż posiadasz kartę micro lub mini SIM, "zamiana" na nano będzie polegać na wypchnięciu z kawałki plastiku małego czipu.

Jeżeli nie jesteś w stanie "wypchnąć" karty mini lub micro SIM do standardu nano, udaj się do najbliższego biura swojego operatora - wsparcie w tej kwestii zostanie udzielone bezpłatnie, niezależnie od tego czy jesteś klientem na abonament, czy na kartę.

Karty eSIM

Z kolei karty eSIM to wirtualne karty SIM, czyli karty SIM, których wszystkie dane przechowywane są w telefonie. Telefony z eSIM mają wbudowany moduł karty SIM, którego użytkownik może nadpisać dane poprzez - w większości przypadków - zeskanowanie kodu QR przekazanemu mu przez operatora. eSIM to stosunkowo nowa technologia, wobec czego dostępna jest przede wszystkim dla najnowszych flagowych modeli z serii S (S20, S21, S22, S23, S24), wszystkich modelach serii Fold i Flip oraz Note20.

Jak wymienić fizyczną kartę SIM w smartfonie Samsung?

Zakładając, że wiesz już, jaką masz kartę SIM i jakiej potrzebuje twój smartfon Samsung, możesz przystąpić do wymiany karty SIM.

Aby wymienić kartę SIM w smartfonie Samsung, weź do ręki telefon, a następnie na krawędzi urządzenia odnajdź podłużny element w towarzystwie głębokiej, lecz niewielkiej dziurki - jest to tacka SIM. Tacka SIM w smartfonach Samsung zwykle znajdują się u góry lub dołu urządzenia.

 class="wp-image-4630113"

Z pudełka swojego urządzenia wyjmij klucz SIM i włóż go w dziurkę.

 class="wp-image-4630116"

Dociśnij klucz do momentu "wyskoczenia" tacki z telefonu.

 class="wp-image-4630119"

Następnie wyjmij tackę i włóż kartę SIM. Po włożeniu karty SIM umieść tackę ponownie w telefonie.

Aby uniknąć błędów oprogramowania, warto wyłączyć telefon przed włożeniem i/lub wyjęciem karty SIM. Jednak w wielu przypadkach telefon automatycznie wykryje kartę SIM i przeprowadzi konfigurację bez konsekwencji dla użytkownika.

Jak wymienić kartę eSIM w smartfonie Samsung?

Wymiana samej karty SIM na eSIM nie może być przeprowadzona przez abonenta - kartę SIM na eSIM wymienia operator. Chcąc wymienić kartę SIM na eSIM w smartfonie Samsung, najpierw zasięgnij informacji ze strony internetowej operatora lub skontaktuj się ze swoim operatorem - na infolinii lub osobiście w najbliższym biurze obsługi klienta.

W przypadku operatorów, który oferują wymianę kart SIM na eSIM poprzez aplikację (np. Orange Flex, T-Mobile), jest to usługa zdalna i natychmiastowa, dzięki której już w kilkanaście minut można otrzymać kod QR z danymi karty eSIM.

Zakładając, że posiadasz już kod QR karty eSIM, na swoim smartfonie wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Ustawienia
  2. Przejdź do sekcji Połączenia
  3. Wybierz Menedżer kart SIM
  4. Dotknij Dodaj kartę eSIM
  5. Wybierz Skanuj kod QR
 class="wp-image-4630137"

Więcej poradników dotyczących smartfonów:

REKLAMA

Zdjęcie główne: AronX / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA