REKLAMA

Jak zresetować telefon Samsung? Poradnik

Twój telefon Samsung się zacina i potrzebujesz go zresetować? A może pozbywasz się starego smartfona Samsung i również potrzebujesz go zresetować? Z tego artykułu dowiesz się czym różnią się oba na pozór podobne "resety" oraz jak je wykonać w dosłownie kilka sekund.

28.04.2024 13.30
Jak zresetować telefon Samsung? Poradnik
REKLAMA

Każde urządzenie w pewnym momencie potrzebuje zresetowania - uruchomienia ponownie, tudzież całkowitego zresetowania poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych. Nie inaczej jest ze smartfonami Samsung, które jak każdy telefon co jakiś czas potrzebują odświeżenia, lub po prostu oddawane są w ręce nowych właścicieli.

Czasami motywacją do przeprowadzenia zresetowania telefonu Samsung może być także złośliwe oprogramowanie czy szeroko pojęte niepożądane działanie telefonu. W tym poradniku wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z resetowaniem telefonu Samsung.

REKLAMA

Resetowanie telefonu. Kompletny poradnik dla użytkowników smartfonów Samsung:

Miękki reset i twardy reset - różnice

Mówiąc o "resetowaniu urządzenia" często może dojść do nieporozumień, bowiem wyróżniamy dwa typy resetów.

Miękki reset (soft reset) to nic innego jak ponowne uruchomienie urządzenia. Nazywane jest tak ze względu na fakt, że nie resetuje ono ustawień użytkownika, nie usuwa jego danych i plików, a jedynie wyłącza i włącza telefon, resetując działanie jego i aplikacji. Miękki reset - ponowne uruchomienie jest często stosowane jako doraźny sposób na rozwiązanie kwestii "powolnie działającego" telefonu czy nietypowych błędów.

Twardy reset (hard reset) to dosłowne zresetowanie stanu urządzenia i przywrócenie go do ustawień fabrycznych. Twardy reset wiąże się z wymazaniem wszystkich znajdujących się na urządzeniu aplikacji i programów (poza tymi zainstalowanymi domyślnie), ustawień, danych użytkownika i jego plików. Z tego względu twardy reset rekomenduje się jako ostateczny krok w rozwiązywaniu różnych problemów związanych z działaniem urządzenia.

Jak zresetować telefon Samsung? Miękki reset

W smartfonach Samsung domyślnym skrótem klawiszowym do ponownego uruchamiania (miękkiego resetowania) telefonu jest kombinacja klawisz zmniejszania głośności + klawisz boczny.

Aby uruchomić ponownie telefon, naciśnij i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności oraz klawisz boczny, a następnie zielony przycisk "Uruchom ponownie".

 class="wp-image-4576908"
Położenie fizycznych przycisków niezbędnych do zresetowania telefonu na przykładzie Galaxy A54

Przycisk ponownego uruchamiania znajdziesz także rozwijając belkę powiadomień. Położenie przycisku może się nieznacznie różnić w zależności od urządzenia i wersji systemu Android.

 class="wp-image-4576959"

Jak zrobić, żeby przycisk zasilania wyłączał telefon, a nie włączał Bixby?

Nowi użytkownicy smartfonów Samsung mogą być zaskoczeni, gdy po długim wciśnięciu klawisza bocznego zamiast menu wyłączania ujrzą asystenta Bixby. Na szczęście Samsung umożliwił zmianę tego ustawienie i sprawienie, by klawisz zasilania po długim wciśnięciu wywoływał opcję uruchomienia ponownie.

  1. Otwórz Ustawienia
  2. Przejdź do Zaawansowane funkcje
  3. Wybierz Przycisk boczny
  4. Zmień ustawienie akcji Naciśnij i przytrzymaj
 class="wp-image-4576980"

Jak zresetować telefon Samsung? Hard reset

  • Przed podjęciem się przywracania do ustawień fabrycznych - tzw. hard resetu, upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową wszystkich ważnych dla ciebie informacji i danych.

Aby zresetować telefon Samsung - przywrócić go do ustawień fabrycznych, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Ustawienia
  2. Przejdź do Zarządzanie ogólne
  3. U dołu listy wybierz Resetowanie
  4. Ponownie u dołu wybierz Resetowanie danych fabrycznych
  5. Zatwierdź decyzję przyciskiem Resetuj u dołu ekranu
 class="wp-image-4577055"
 class="wp-image-4577061"
Kup telefon Samsung
x-kom
Samsung Galaxy S23
x-kom

Więcej poradników dotyczących smartfonów:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Mehaniq / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA