REKLAMA

Galaxy S26 z potężnym układem autorskiego projektu? Samsung pójdzie drogą Apple'a?

Telefony Galaxy do tej pory były oferowane z układami Snapdragon firmy Qualcomm, a także z dość rozczarowującymi układami Exynos projektu Samsunga. Koreański gigant planuje jednak asa w rękawie.

04.05.2024 16.30
galaxy s24 ktory wybrac rabat promocja plus odkup
REKLAMA

Czy planujesz kupno telefonu Galaxy? Przed podjęciem decyzji warto przeczytać recenzje. Przede wszystkim zachęcamy do naszych przekrojowych i wnikliwych materiałów, ale jeśli ktoś potrzebuje drugiej opinii zdecydowanie w tym przypadku należy czytać treści od europejskich autorów. Ci amerykańscy będą bowiem recenzować urządzenia w wersji z układem Snapdragon, które zazwyczaj są istotnie lepsze od sprzedawanych w Europie i na kilku innych rynkach wersji z układem Samsung Exynos.

REKLAMA

To nie oznacza, że Galaxy z Exynosem to automatycznie kiepskie telefony. Przeciwnie - niektóre są świetne. Są jednak niemal zawsze gorsze od wersji z Snapdragonami, głównie w kwestii szybkości działania, czasu pracy na zasilaniu bateryjnym czy jakości zdjęć. To podobno ma się jednak zmienić, a za dwa lata to układ Samsunga ma być tym, do którego aspiruje reszta rynku. Póki co głównie są to marzenia pracowników Samsunga - ale przynajmniej stoi za tym też pewna strategia.

Nie przegap:

Rozwód Samsunga z AMD. Układy Exynos bez technologii Radeon

Jak wynika z informacji zdobytych przez wiarygodnego informatora, sztandarowe modele telefonów Galaxy na 2026 r. mają być oferowane z układem Exynos z koprocesorem graficznym autorskiego projektu. Do tej pory Samsung korzystał ze współpracy z firmą AMD, stosując w swoich układach koprocesory graficzne według projektu swojego partnera. Podobno za sprawą zastosowania własnego sprawność energetyczna nowego układu ma znacząco wzrosnąć.

REKLAMA

Podobno mobilne GPU od Samsunga na tyle zmienia charakterystykę całego układu, że wręcz ponoć prowadzone są rozmowy czy dalej oznaczać czipy marką Exynos, czy też planować rebranding. To jednak niestety dalsza przyszłość. Galaxy S25 mają być oferowane z Snapdragonem 8 Gen 4 lub z Exynosem 2500, w zależności od rynku i modelu. Podobnie ma być z Galaxy Z Flip6 i Galazy Z Fold6.

Będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA