REKLAMA

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował mój numer? Poradnik

Jeśli ktoś zablokował Twój numer, oznacza to, że nie chce się z Tobą kontaktować. Ale skąd masz wiedzieć, czy Twój numer został zablokowany lub czy z jakiegoś powodu Twoje połączenia i wiadomości nie docierają do tej osoby? Wyjaśniamy wszystkie możliwe sposoby sprawdzenia, czy ktoś zablokował twój numer.

27.04.2024 17.00
Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował mój numer? Poradnik
REKLAMA

Jedną z bardziej nieprzyjemnych sytuacji w życiu jest gdy po cichu, bez słowa druga osoba blokuje cię. W przypadku połączeń telefonicznych nie jest łatwo dowiedzieć się, czy ktoś cię zablokował, ale istnieją pewne wskazówki, którymi możesz się kierować przy sprawdzaniu, czy ktoś cię zablokował.

W tym artykule postaramy się wyjaśnić wszystkie kwestie związane ze sprawdzaniem, czy ktoś zablokował twój numer.

REKLAMA

Podejrzewasz, że ktoś zablokował twój numer? Oto co powinieneś wiedzieć na ten temat:

Jak można zablokować numer?

W przypadku polskich operatorów (np. Play, Plus, Orange, T-Mobile itd.) nie mogą oni na "życzenie" zablokować numeru należącego do osoby prywatnej. Taka możliwość pojawia się wyłącznie w przypadku spraw o nękanie i stalking, które weszły na drogę sądową. W tych sytuacjach operator blokuje numer na poziomie sieci komórkowej, gdzie niezależnie od modelu telefonu i zainstalowanych aplikacji, dany numer nie dodzwoni się do danego numeru.

To jednak w przypadku zwykłego blokowania numeru należącego do zwykłej osoby. Operatorzy zwykle umożliwiają blokowanie połączeń z numerów zastrzeżonych i anonimowych (tzw. ACR).

Najczęściej spotykanym sposobem blokowania numerów jest wykorzystywanie specjalnych aplikacji, stworzonych by umożliwić ich użytkownikom pozbycie się natrętnych lub niechcianych połączeń. Takimi aplikacjami na telefony z Androidem są choćby Calls Blacklist - Call Blocker czy Filtr Połączeń. Jednak co raz częściej możliwość blokowania połączeń jest dostępna domyślnie w smartfonach, choćby w urządzeniach marki Samsung.

 class="wp-image-4584876"
Blokowanie numeru telefon w urządzeniach Samsung

W przypadku owych aplikacji (jak i funkcji wbudowanych w urządzenia), nie blokują one połączenia, a jedynie całkowicie "chowają" przed użytkownikiem fakt (m.in. poprzez ukrycie powiadomień i nieodtworzenie "dzwonka"), że przychodzi do nich połączenie z danego numeru.

Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował mój numer?

Biorąc pod uwagę, że w zdecydowanej większości przypadków blokowania numeru, blokada jest po stronie urządzenia abonenta, a nie operatora komórkowego, ciężko jest jednoznacznie stwierdzić czy dany numer został zablokowany przez osobę, do której próbujesz się dodzwonić. Istnieją jednak liczne wskazówki, mogące zasugerować, że ktoś cię zablokował:

 • dana osoba nie odbiera połączeń, lecz jest aktywna w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Whatsapp);
 • lub wręcz przeciwnie - dana osoba nagle zniknęła z twoich mediów społecznościowych i nie jesteś w stanie nawiązać z nią kontaktu;
 • pomimo nie odbierania połączeń od ciebie, dana osoba odbiera je od innych osób;
 • SMSy wysyłane do danej osoby nie mają statusu "Dostarczony".

Nie możesz się dodzwonić? To niekoniecznie blokada

W niektórych sytuacjach niemożność połączenia się z daną osobą można błędnie interpretować jako "zablokowanie numeru". W przypadku gdy podejrzewasz, że ktoś zablokował twój numer, przemyśl także istnienie tych możliwych scenariuszy:

 • awaria nadajnika sieci komórkowej (np. po burzy);
 • włączenie trybu cichego ("Nie przeszkadzać");
 • włączenie trybu samolotowego;
 • wyłączenie telefonu;
 • rozładowana bateria;
 • brak zasięgu;
 • zmiana numeru telefonu.
REKLAMA

Więcej poradników dotyczących smartfonów:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA