REKLAMA

Facebook chciał nawiązywać znajomości za was. Lepiej sprawdźcie, kogo zaprosił

Przez błąd Facebooka ktoś mógł zobaczyć, że podglądacie jego profil albo że… usunęliście go z grona znajomych. Teraz gigant bije się w pierś i prosi, żebyście sprawdzili, co narobił.

03.05.2024 16.30
Facebook chciał nawiązywać znajomości za was. Lepiej sprawdźcie, kogo zaprosił
REKLAMA

„Niedawno naprawiliśmy problem, który od 6 grudnia 2023 r. do 28 marca 2024 czasami powodował omyłkowe wysyłanie zaproszeń do grona znajomych” – brzmi komunikat, który wyświetla się niektórym użytkownikom, zapewne dotkniętych błędem.

REKLAMA

Facebook zaleca, aby przejrzeć zaproszenia do grona znajomych, które wyświetlane są w dzienniku aktywności. Nie informuje jak wiele takich inwitacji poszło.

Niewykluczone, że problemem dotknięte były osoby, które coś sprawdzały na danym profilu

Dokładnie rok temu doszło do podobnej wpadki Facebooka. Wejście było równoznaczne z wysłanym zaproszeniem do znajomych.

Co ciekawe błąd nie występował na przeglądarkowej stronie Facebooka, więc był to problem aplikacji na urządzenia mobilne. Niewykluczone, że tak było też teraz – w końcu komunikat ponownie wyświetlono w aplikacji.

Przez błąd Facebooka niektórzy będą musieli się tłumaczyć

Niektórzy mogą być zdziwieni, że dostali od kogoś zaproszenie. Innych z kolei zaskoczy to, że przecież ofiara wpadki Facebooka należała do grona ich znajomych. Ponowne wysłanie zaproszenia oznaczało więc, że adresat musiał zostać usunięty. I teraz tłumacz się dlaczego, a potem znowu miej dotyczenia z treściami, których na co dzień nie chcesz widzieć. Facebook ewidentnie rzucił kłody pod nogi swoim użytkownikom.

REKLAMA

Więcej na temat Facebooka przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA