REKLAMA

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku? Instrukcja krok po kroku

Są takie elementy profilu na Facebooku, których nie da się ukryć: imię i nazwisko, zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, lista znajomych... no właśnie nie. To ostatnie - listę znajomych na Facebooku da się z łatwością ukryć, a my pokażemy jak.

16.04.2023 04.53
Jak ukryć listę znajomych na Facebooku?
REKLAMA

W dzisiejszej internetowej rzeczywistości dążenie do ukrycia informacji osobistych - nawet tak prozaicznych jak lista znajomych - nie jest niczym szczególnie nietypowym. Zwłaszcza na Facebooku, na którym profil wciąż dla wielu stanowi wizytówkę i główny kanał komunikacji. Dlatego też swego rodzaju "higiena" i dbanie o to kto ile widzi na twoim profilu to wręcz umiejętność pożądana.

Na Facebooku da się ukryć całkiem sporo, a my skupimy się na jednej, dość nieoczywistej kwestii: ukrywaniu listy znajomych na profilu.

REKLAMA

Jak ukryć listę znajomych na profilu na Facebooku na telefonie?

Choć Centrum Pomocy Facebooka posiada instrukcję jak ukryć listę znajomych na FB, to ze względu na mnogość ustawień jest ona ciężka do zrealizowania. Oto mój sposób na to, jak zmienić ustawienia prywatności i ukryć listę znajomych na FB.

Zacznij od otwarcia aplikacji. Następnie dotknij ikony swojego zdjęcia profilowego znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu. Wyświetlone menu przesuń w dół, aż zobaczysz "Ustawienia i prywatność". Dotknij tę opcję, by ją rozwinąć, a następnie wybierz "Ustawienia".

 class="wp-image-3542054"

Teraz na pasku w górnej części ekranu wyszukaj frazę "list". Wyszukanie powinno jako jedną z pierwszych opcji zasugerować "Kto może zobaczyć listę Twoich znajomych?" - wybranie tej opcji pozwala na ukrycie listy znajomych na profilu na Facebooku. A konkretnie ustawienie trzeba zmienić na "Tylko ja" (wyświetlone po dotknięciu "Wyświetl więcej").

 class="wp-image-3542093"

Zobacz też:

Jak ukryć listę znajomych na Facebooku na komputerze?

Ukrywanie listy znajomych na profilu na Facebooku na komputerze jest właściwie jeszcze łatwiejsze niż na telefonie.

Najpierw kliknij ikonę swojego zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu. Następnie kliknij "Ustawienia i prywatność", a potem "Kontrola prywatności"

 class="wp-image-3542126"

W następnym kroku przejdź do sekcji "Kto może zobaczyć to co udostępniasz" i w wyświetlonym oknie "Kontynuuj".

 class="wp-image-3542129"

Przejedź w dół w informacjach profilowych, a następnie ustawienie "Kto może zobaczyć w Twoim profilu listę znajomych?" na "Tylko ja". Dwukrotnie kliknij przycisk "Dalej" by zapisać ustawienia.

REKLAMA
 class="wp-image-3542138"

Gotowe. Od tej pory listę twoich znajomych na Facebooku będziesz widział tylko ty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA