REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Social media /
  5. Social Media - Poradniki

Jak wstawić zdjęcie w tle na Facebooku? Zrobisz to jednym kliknięciem

Wstawienie zdjęcia tła na profilu FB nie wydaje się być skomplikowaną czynnością. Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy, dzięki którym będzie wyglądać jak najlepiej.

28.01.2023
13:03
Zdjęcie w tle na Facebooku
REKLAMA

Jak wstawić zdjęcie w tle na Facebooku? Wydawałoby się, że nie ma w tym nic trudnego i każdy doskonale sobie z tym poradzi. Meta ma jednak kilka zaleceń, dzięki którym obrazki w tle będą wyglądały lepiej, czy też wczytywały się szybciej.

Oficjalny poradnik Facebooka mówi nam, że zdjęcie na tło powinno mieć proporcje 16:9, ale jest tutaj drobna nieścisłość, bowiem to co faktycznie zobaczymy, zależy od urządzenia na którym będzie wyświetlany profil. Zdjęcie w tle na komputerze tak naprawdę będzie wyświetlane w proporcjach około 16:6 - innymi słowy, można skorzystać z obrazu o dowolnych proporcjach, ale później i tak trzeba będzie przesunąć obraz i dopasować część, która będzie widoczna.

REKLAMA

Zdjęcie w tle na FB - jaka rozdzielczość i format?

Minimalny rozmiar zdjęcia w tle na Facebooku to 400 × 150 pikseli, a jeśli zależy nam na jak najkrótszym czasie wczytywanie, należy skorzystać z obrazka w formacie JPG o rozdzielczości 851 × 315 pikseli.

W przypadku kiedy na obrazku, który chcemy wykorzystać jako tło, znajduje się tekst, to kompresja JPG można rujnować ostateczny efekt. W takim przypadku lepiej skorzystać z formatu PNG.

Jak wstawić zdjęcie w tle na Facebooka?

Uzbrojeni w powyższą wiedzę możemy już przejść do czynów i wczytać gotowe tło na nasz profil. Po przejściu na nasz profil wystarczy kliknąć przycisk Edytuj zdjęcie w tle.

Profil FB - wczytanie obrazka na tło

Następnie decydujemy, czy korzystamy z obrazka, który już znajduje się w naszych zasobach Facebooka (Wybierz zdjęcie), czy chcemy wczytać całkowicie nowy obraz z komputera czy telefonu (Prześlij zdjęcie). W każdej chwili możemy poprawić pozycję aktualnego tła za pomocą opcji Zmień pozycję.

Pamiętaj również, że lewa strona obrazka na tło zostanie częściowo zasłonięta przez twoje zdjęcie profilowe. Tło może również zostać przycięte po bokach na ekranach telefonów.

Zobacz też:

Facebook - co dalej?

Rok 2022 był niezwykle trudny dla Facebooka, bowiem po raz pierwszy serwis odnotował straty w liczbie użytkowników.

O tym z jakimi problemami musi mierzyć się Meta (właściciel Facebooka) w roku 2023, przeczytasz w naszym materiale o przyszłości Facebooka.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA