REKLAMA

Nowy YouTube wygląda tragicznie. Miało być nowocześnie, wyszło jak zwykle

YouTube u niektórych użytkowników przeszedł metamorfozę, która nikogo nie zachwyciła. Ekipa Google'a postanowiła na tak drastyczne zmiany, że wszyscy są niezadowoleni. Nowy wygląd to najgorsze, co mogło spotkać najpopularniejszą platformę do filmów.

11.04.2024 06.08
Nowy YouTube wygląda tragicznie. Miało być nowocześnie, wyszło jak zwykle
REKLAMA

Przypomnij sobie wygląd internetowej wersji YouTube sprzed 5 czy 10 lat. Co się zmieniło względem obecnego stanu? Prawie nic? YouTube działał dobrze i nikt nie chciał nawet, aby platforma się zmieniała. Bo po co, skoro i tak nowości, takie jak YouTube Shorts czy automatyczne generowanie rozdziałów, były dodawane bez psucia reszty.

REKLAMA

A teraz przyszedł czas na kompletne odświeżenie. Takie, którego nikt się nie spodziewał. I nikt nie chce, bo nowy design jest krytykowany praktycznie przez każdego. Nie wierzysz? Sam zobacz.

Oto nowy YouTube. Nikt go nie polubił

YouTube testuje nowy układ odtwarzacza internetowego, który wzbudza wiele kontrowersji wśród użytkowników. Nowy projekt przesuwa tytuł filmu, informacje o autorze do kolumny po prawej stronie ekranu, pod którą dodatkowo znajdują się komentarze. 

Teoretycznie zwiększa to widoczność polecanych filmów i stwarza miejsce dla Shortsów. Shortsy pojawiają się teraz pod filmami, gdzie większe miniaturki filmów przyciągają wzrok użytkowników.

Na Spider’s Web przeczytasz również o udanych aktualizacjach:

Wielu użytkownikom nie podoba się nowy układ i uważają go za dezorientujący. Krytyka spadła również na priorytetyzację rekomendacji i Shorts, nad interakcją użytkowników poprzez komentarze. Miniaturki są teraz jeszcze bardziej widoczne.

To tylko test czy zapowiedź przyszłości?

Według YouTube'a, jest to eksperyment mający na celu poprawienie czytelności komentarzy na komputerach stacjonarnych.

Testujemy różne układy odtwarzacza na komputery stacjonarne, aby jeszcze łatwiej było znaleźć powiązane filmy i komentować. Aktualnie te zmiany są testowane przez niewielką grupę użytkowników. Jeśli należysz do tej grupy, możesz zauważyć, że pozycja elementów, takich jak komentarze, opis filmu i polecane filmy do obejrzenia później, uległa zmianie

- przekazuje strona wsparcia YouTube.
REKLAMA

Ale jak zauważa serwis Android Police, nowy wygląd YouTube'a na komputerze jest podobny, do wersji na telewizory. Może to zwiastować to kierunek rozwoju platformy. Komentarze schodzą na dalszy plan, ustępując miejsca rekomendowanym filmom. Z biznesowego punktu widzenia dla YouTube'a (który przecież nie jest organizacją charytatywną) wyświetlanie kolejnych filmów (a co za tym idzie reklam) generuje większe przychody, niż angażowanie użytkowników w sekcję komentarzy.

Kup laptop:
Media Markt
ASUS Vivobook
Media Markt
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA