REKLAMA

Jedna z najlepszych funkcji Zdjęć Google wkrótce stanie się darmowa. Jest haczyk

Google odda "za darmo" dostęp do popularnej i potężnej funkcji Zdjęć Google, która uratowała już niejedną fotografię. Oczywiście za darmo w cudzysłowie, bo jest haczyk.

10.04.2024 19.00
Jedna z najlepszych funkcji Zdjęć Google wkrótce stanie się darmowa. Jest haczyk
REKLAMA

W ubiegłym roku Google zawojowało serca amatorów fotografii i osób, które mają piękne wspomnienia pełne niewygodnych im osób. A to za sprawą magicznej gumki, dzięki której z dowolnego zdjęcia można usunąć dowolny element - niezgrabnego turystę na ujęciu z wakacji czy byłego partnera z fotografii rodzinnej.

Choć zbawienna dla wielu, magiczna gumka nie jest darmowa. Dostęp do niej wymaga subskrypcji Google One. To jednak może się zmienić, przynajmniej częściowo.

REKLAMA

Magiczna gumka od Google za darmo. Kilka razy na miesiąc

Redakcja serwisu Android Authority dobrała się do kodu źródłowego najnowszej wersji aplikacji Zdjęcia Google (Google Photos). W wydaniu oznaczonym numerem 6.78.0.622306643 odnaleźli oni fragmenty kodu wskazujące, że Google planuje oddać magiczną gumkę w ręce użytkowników nieposiadających subskrypcji Google One.

Dokładnie konkretnie sugerują one, że Google może wdrożyć system "metered saves" dla magicznej gumki (Magic Editor). Prawdopodobnie za pomocą systemu Google pozwoli użytkownikom edytować i zapisywać ograniczoną liczbę zdjęć za darmo każdego miesiąca za pomocą Magic Editor. Po osiągnięciu limitu wymagana byłaby aktualizacja do planu Google One w celu dalszego korzystania lub poczekania do następnego miesiąca, aby uzupełnić swój limit bezpłatnych zapisów. Subskrybenci Google One mogliby oczywiście nadal cieszyć się nieograniczonym dostępem do funkcji.

Znalezisko nie zawiera jednak żadnych informacji na temat spodziewanej daty oddania możliwości korzystania z magicznej gumki bez subskrypcji Google One. Teoretycznie, biorąc pod uwagę presję Google na dodawanie AI do każdej usługi, magiczna gumka w ograniczonym darmowym dostępie może pojawić się niedługo.

REKLAMA

Więcej na temat usług Google:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA