REKLAMA

Teraz ogarniesz się w czatach WhatsAppa. Do aplikacji wleciała świetna nowość

Popularny komunikator internetowy oficjalnie otrzymał nową przydatną funkcję. Ułatwi odnalezienie się we wszystkich czatach, które prowadzisz na WhatsAppie.

16.04.2024 18.11
Teraz ogarniesz się w czatach WhatsAppa. Do aplikacji wleciała świetna nowość
REKLAMA

Zmiana przede wszystkim pomoże użytkownikom, którzy uczestniczą w dużej liczbie czatów – indywidualnych i grupowych. Dziś do aplikacji zostały wprowadzone specjalne filtry czatu, które sprawią, że nie będzie konieczności przewijania całej skrzynki odbiorczej w celu znalezienia określonej konwersacji. To mała, ale przydatna nowość.

REKLAMA

WhatsApp z filtrami czatu. Łatwo ogarniesz się w konwersacjach w komunikatorze

Aktualizacja wprowadza trzy filtry, które pojawią się w sekcji Czaty na górnej stronie: Wszystkie, Nieprzeczytane i Grupy. Każdy z nich wykonuje określoną czynność jednym kliknięciem. Podstawowo będzie wybrany filtr "wszystkie", natomiast zdecydowanie najprzydatniejszy wydaje się ten środkowy – "nieprzeczytane".

Pozwoli bowiem w łatwy sposób nadrobić wszystkie zaległości na WhatsAppie – np. po dniu spędzonym bez korzystania z telefonu klikamy nieprzeczytane i będziemy wiedzieli, komu trzeba odpisać. Filtr ten wskazuje wiadomości, które nie zostały jeszcze otwarte lub zostały oznaczone jako nieprzeczytane – w momencie, gdy np. omyłkowo otworzyliśmy konwersację, a z dowolnego powodu nie mogliśmy odpowiedzieć.

Ostatnią, ale również bardzo przydatną opcją filtrowania jest guzik grupy, którego kliknięcie odfiltruje wszystkie indywidualne czaty i wyświetli wyłącznie czaty grupowe. Jeśli prowadzimy wiele grup ze znajomymi (a często zdarza się, że jest ich zdecydowanie za dużo), to taka opcja sprawi, że łatwo będzie znaleźć określone informacje, które znajdują się wyłącznie na czacie grupowym – m.in. zdjęcia z wakacji, konwersacje rodzinne czy cokolwiek innego. Guzik też również wyświetla podgrupy społeczności.

To tak naprawdę wszystko, co zostało wprowadzone. Zmiany nie są duże, natomiast podobna funkcja, powinna być dostępna w każdym komunikatorze internetowym. WhatsApp poinformował, że wprowadzenie funkcji zaczyna się już dziś. Jeśli jeszcze nie widzisz opcji filtrowania czatów w popularnym komunikatorze to nic straconego – opcja ma być dostępna dla wszystkich użytkowników w najbliższych tygodniach.

REKLAMA

Więcej o nowościach w komunikatorach internetowych znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA