REKLAMA

Tak będą działać czaty z innych aplikacji w WhatsAppie. Jest nagranie

Dzięki nowym regulacjom prawnym wprowadzonym na terenie Unii Europejskiej, Whatsapp już wkrótce otrzyma możliwość wysyłania i odbierania wiadomości z innych aplikacji. Znany bloger zajmujący się aplikacjami w systemie Android pokazał właśnie, jak będzie wyglądać owa interoperacyjność w komunikatorze.

25.03.2024 07.43
Tak będą działać czaty z innych aplikacji w WhatsAppie. Jest nagranie
REKLAMA

W związku z oznaczeniem komunikatora Whatsapp jako strażnika dostępu, Meta pracuje nad wprowadzeniem do aplikacji interoperacyjności - możliwości otwierania czatów z innych komunikatorów. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o aspektach technicznych owej interoperacyjności, a dziś do internetu trafił pierwszy podgląd tego jak będzie ona wyglądać w praktyce.

REKLAMA

Ten filmik pokazuje, czego możemy się spodziewać po interoperacyjności w Whatsappie

Wideo zostało udostępnione przez blogera AssembleDebug, prowadzącego blog TheSpAndroid, na którym dzieli się on różnymi "znaleziskami" w aplikacjach i usługach Google. Jak sam mówi, jego uwagę ostatnio przykuł Whatsapp, a to ze względu na powrót do korzystania z komunikatora.

Podczas - jak to nazwał AssembleDebug - "majstrowania przy wewnętrznych elementach WhatsApp", blogerowi udało się "częściowo" uruchomić w Whatsappie funkcję czatów z aplikacji innych firm. Bloger podgląd funkcji (aczkolwiek nie działającej w pełni) opublikował w serwisie YouTube.

Jak wynika z nagrania, możliwość wysyłania i odbierania wiadomości z innych aplikacji jest funkcją typu opt-in, czyli użytkownik sam musi ją włączyć. Przy pierwszym jej uruchomieniu użytkownik zostanie poinformowany, że interoperacyjność oparta jest o numer telefonu przypisany do konta Whatsapp, a ponadto wybierze on aplikacje, z których czaty mają pojawić się w Whatsappie. Ponadto na filmie widać, że owy wybór można zmienić, a samą interoperacyjność całkowicie wyłączyć.

A to nie jedyna nowość, jakiej możemy spodziewać się w komunikatorze Mety. Zgodnie z przekazem serwisu WABetaInfo, w najnowszej aktualizacji wersji beta Whatsappa pojawiła się możliwość czatowania z czatbotem Meta AI bezpośrednio z paska wyszukiwania.

Kup telefon:
MediaMarkt
iPhone 15

Więcej na temat Whatsapp:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Primakov / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA