REKLAMA

Ta aktualizacja popsuje WhatsAppa. Pojawi się irytująca funkcja

Każdy z nas w telefonie ma kontakty, których nie ruszaliśmy od lat. WhatsApp chce byśmy odnowili stare znajomości (lub zaciągneli do komunikatora nowych użytkowników) i w najnowszej aktualizacji natrętnie podsuwa "propozycje czatów".

09.04.2024 08.08
Ta aktualizacja popsuje WhatsAppa. Pojawi się irytująca funkcja
REKLAMA

WhatsApp to dla wielu ulubiony komunikator do konwersacji z rodziną i znajomymi. Jednakże w komunikatorze w zdecydowanej większości przypadków mamy także kontakty (pochodzące choćby z samego telefonu), z którymi nigdy nie konwersowaliśmy.

Choć wiele osób woli by tak pozostało, WhatsApp ma zupełnie inny plan. W przełamaniu się (albo w rozwścieczeniu introwertyków) ma pomóc nowa funkcja.

REKLAMA

Whatsapp będzie ci podsuwał osoby "do pogadania"

Do użytkowników komunikatora WhatsApp w wersji beta na Androidzie trafiła właśnie aktualizacja oznaczona numerem 2.24.7.23. Jak informuje serwis WABetaInfo, oprócz typowych poprawek bezpieczeństwa i wydajności, najnowsza aktualizacja komunikatora przynosi ze sobą nową funkcję - sugerowanie kontaktów.

Na głównym ekranie aplikacji wyświetlającym listę czatów, oprócz rozpoczętych już konwersacji, użytkownicy zobaczą także sekcję "Start chatting" ("Zacznij rozmowę"). W owej sekcji WhatsApp sugeruje kontakty, z którymi dany użytkownik jeszcze nigdy nie rozpoczął konwersacji. Jak zaznacza serwis WABetaInfo, nowa sekcja wyświetla się zarówno dotychczasowym, jak i nowym użytkownikom wersji beta aplikacji.

Teoretycznie nowa funkcja ma sens, w końcu w interesie WhatsAppa jest, byśmy czatowali w komunikatorze jak najwięcej. Z drugiej strony WhatsApp "zaciągający" kontakty z książki adresowej w telefonie będzie sugerował osoby, z którymi nie chcemy lub nie mamy interesu czatować w komunikatorze.

Według przekazu serwisu WABetaInfo funkcja sugerowania kontaktów do czatowania jest dostępna dla niektórych beta testerów, którzy posiadają najnowszą wersję WhatsApp beta na Androida ze Sklepu Google Play, a w nadchodzących tygodniach zostanie ona udostępniona większemu gronu użytkowników. Póki co nie ma informacji o tym czy i kiedy sugerowanie kontaktów miałoby trafić do stabilnego wydania aplikacji.

Więcej na temat Whatsappa:

REKLAMA

Zdjęcie główne: Diego Thomazini / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA