REKLAMA

WhatsApp zastąpi ci kalendarz. Komunikator dostanie nowe opcje

Wkrótce, aby skrzyknąć znajomych, nie będziesz potrzebował Facebooka ani nawet kalendarza. Whatsapp chce scalić to, co najlepsze w obu narzędziach, i udostępnić możliwość planowania wydarzeń w czatach grupowych. Jak pokazują najnowsze informacje znalezione wewnątrz kodu aplikacji, nowa funkcja jest bardziej rozbudowana, niż początkowo się spodziewano.

27.03.2024 18.58
WhatsApp zastąpi ci kalendarz. Komunikator dostanie nowe opcje
REKLAMA

Choć pierwotnie Whatsapp był komunikatorem zorientowanym na komunikację "jeden na jeden", dynamiczna rozbudowa możliwości przez Metę sprawiła, że Whatsapp staje się powoli konkurencyjnym narzędziem do organizowania komunikacji grupowej. Dowodem tego jest choćby funkcja społeczności czy kanałów nadawczych albo istniejące od lat czaty grupowe.

Jednak Meta nie chce na tym poprzestać. W aplikacji odnaleziono wskazówki sugerujące, że w wydarzenia będziemy mogli tworzyć także na Whatsappie.

REKLAMA

WhatsApp coraz bardziej wszechstronny. Wkrótce zastąpi ci kalendarz

AssembleDebug, bloger, który w ostatnim czasie - oprócz usług i produktów Google - podjął się także rozkładania komunikatora Whatsapp na części pierwsze. Poprzez "grzebanie" w kodzie źródłowym aplikacji odkrył on szczegóły tworzenia wydarzeń w czatach grupowych na WhatsAppie, które opublikował na swoim blogu TheSpAndroid.

Szczegóły, bowiem po raz pierwszy o pracach nad funkcją dowiedzieliśmy się w październiku 2023 roku za sprawą serwisu WABetaInfo.

Jak wynika z relacji blogera, możliwość tworzenia wydarzeń ma być dostępna zarówno dla grup utworzonych w ramach społeczności, jak i prywatnych czatów grupowych. Jego odkrycia przeczą także początkowym informacjom pozyskanym przez WABetaInfo, według których możliwym było jedynie planowanie połączeń głosowych. AssembleDebug odkrył bowiem, że możliwe jest także planowanie zwykłych wydarzeń, np. spotkania ze znajomymi.

W ramach jednej grupy można zaplanować kilka wydarzeń, które - z poziomu informacji o grupie - może zobaczyć każdy członek. Oprócz tego w wydarzeniach można potwierdzać swoją obecność, podobnie jak ma to miejsce z wydarzeniami na Facebooku.

Ponadto wydarzenia można edytować nawet po ich zaplanowaniu.

Możesz zmienić tytuł, opis, datę, lokalizację i inne elementy [wydarzenia]. Po edycji wszyscy uczestnicy wydarzenia zostaną powiadomieni o jego aktualizacji. Zobaczysz również tekst "edytowany", podobnie jak podczas edycji wiadomości w WhatsApp. Tylko osoba, która utworzyła wydarzenie, będzie mogła je edytować.

Czytamy na blogu TheSpAndroid

Wydarzenia na WhatsAppie można także dodać do kalendarza na telefonie, a w razie rozmyślenia się z organizacji wydarzenia można je usunąć z grupy.

Potencjalnie wydarzenia na WhatsAppie mogą otrzymać jeszcze więcej funkcji, jednak o tym dowiemy się dopiero gdy zostaną oficjalnie udostępnione w komunikatorze. A to może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Więcej na temat komunikatora Whatsapp:

REKLAMA

Zdjęcie główne: rafastockbr / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA