REKLAMA

Smartfon i abonament w Virgin Mobile. Sprawdzaliśmy, czy to się opłaca

Virgin Mobile usprawnił swoją ofertę. Teraz tak jak najpopularniejsi operatorzy na rynku do abonamentu pozwala dobrać smartfona.

17.04.2024 05.30
virgin mobile oferta taryfa pakiety
REKLAMA

Na stronie internetowej Virgin Mobile oprócz dotychczasowych usług telekomunikacyjnych – abonamentu, karty, internetu klienci mogą skorzystać z kolejnej opcji – wzięcia smartfona. Na początek do dyspozycji jest kilka popularnych modeli z niższej i średniej półki cenowej, które dorzucane są do abonamentu. Sprawdziliśmy, czy nowa opcja się w ogóle opłaca.

REKLAMA

Smartfony z abonamentem w Virgin Mobile. Sprawdzamy nową ofertę

Za markę Virgin Mobile w Polsce odpowiada Play i tak jak możemy się spodziewać, nowość została wprowadzona dzięki fioletowemu operatorowi. Założenia oferty są bardzo proste – do abonamentów 40 GB (za 30 zł/mies.) lub 60 GB (za 40 zł/mies.), które gwarantują nielimitowany dostęp do SMS-ów, MMS-ów i rozmów telefonicznych możemy dobrać telefon, który będzie opłacany w postaci jednego wspólnego rachunku.

Zupełnie tak jak jest u innych popularniejszych operatorów sieci komórkowych działających w Polsce. Na początek operator proponuje pięć modeli różnych firm:

  • Xiaomi Redmi 13C
  • Samsung Galaxy A25 5G
  • Motorola Moto G84 5G
  • Motorola Edge 40 Neo 5G
  • Realme C67

Są to raczej bardziej przystępne cenowo telefony, które nie kosztują 2000 zł – najbardziej zaawansowaną propozycją jest Edge 40 Neo 5G. Urządzenie wraz z abonamentem 40 GB z umową na 24 miesiące kosztuje łącznie 1599 zł – opłata na start to 639 zł oraz później 70 zł/mies. przez okres 2 lat.

Abonament 40 GB to koszt 30 zł, więc za samego smartfona zapłacimy 960 zł, a jeśli to dodamy do kwoty na start wychodzi nam 1600 zł. To standardowa kwota za ten model w wielu sklepach, więc jeśli chcemy rozłożyć spłatę na mniejsze części, to jak najbardziej się opłaca.

Większe opłaty na start obowiązują też za Motorolę Moto G84 5G (269 zł) i Samsunga Galaxy A25 5G (419 zł), a oprócz tego pozostaje miesięczny rachunek 70 zł przez okres 2 lat – za Motorolę zapłacimy łącznie 1229 zł, a Samsunga Galaxy A25 5G 6/256 GB 1379 zł. Bardziej przystępna cenowo wersja tego Samsunga z mniejszą ilością pamięci dostępna jest ponad 200 zł taniej w popularnych sklepach, a Moto G84 okazuje się nawet nieco tańsza w Virgin Mobile z abonamentem.

Inne modele – Redmi 13C i Realme C67 - dostępne są za złotówkę na start wraz z mniejszymi miesięcznymi opłatami rzędu odpowiednio 53 zł i 68 zł/mies. za abonament i telefon. Kwoty płacone za samo urządzenie (nie licząc 30 zł abonamentu) są bardzo podobne do tych, które obowiązują w popularnych sklepach z elektroniką. Nie stracimy, a zyskamy możliwość rozłożenia płatności na 2 lata.

Niestety obecnie nie ma możliwości zrealizowania zakupu smartfona i numeru w pełni online – trzeba zostawić numer telefonu, aby konsultant Virgin Mobile do nas zadzwonił w sprawie dokończenia zakupu. Szkoda, ponieważ konkurencyjni operatorzy oferują takie możliwości. Ten aspekt pozostaje do poprawienia.

W ofercie Virgin Mobile klienci mogą liczyć praktycznie na wszystko, co w sieci Play – jest zasięg 5G fioletowego operatora, eSIM, czy obsługa aplikacji Play24 do realizowania płatności, faktur, doładowań, pakietów.

REKLAMA

Więcej na temat ofert operatorów sieci komórkowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA