REKLAMA

Galaxy S23 FE szybko zostanie zastąpiony. Tym razem Samsung nie zrobi sobie przerwy

Wydaje się, że Samsung Galaxy S23 FE może zostać szybko zastąpiony przez nowy model. Samsung ma wypuścić bezpośredniego następcę szybciej, niż początkowo zakładano.

04.04.2024 17.55
Samsung Galaxy S23 FE oficjalnie
REKLAMA

Oferta bardziej przystępnych smartfonów Galaxy Fan Edition (FE) w stosunkowo niedalekiej przyszłości może zostać uzupełniona o kolejny model. To by potwierdzało, że koreański producent tym razem nie zrezygnuje z fanowskiego modelu.

REKLAMA

Samsung szykuje Galaxy S24 FE. Producent nie pominie tego modelu

Jak wiadomo, fanowska seria Samsunga FE jest na rynku od niedawna. Po raz pierwszy pojawiła się w 2020 r., przynosząc dwóch przedstawicieli – Galaxy S20 FE i hitowego S20 FE 5G, który swego czasu był rewolucyjny, ponieważ miał na pokładzie Snapdragona, nawet na europejskim rynku. Następnie po około półtora roku, w styczniu 2022, producent wprowadził jego bezpośredniego następcę, czyli S21 FE, natomiast później pominął S22 FE.

S23 FE zadebiutował w grudniu 2023 r., więc… prawie po dwóch latach po swoim bezpośrednim poprzedniku. Nowe doniesienia koreańskiego serwisu The Elec sugerują, że tym razem Samsung nie zrobi tak dużej przerwy i wyda telefon niespełna rok po wcześniejszym modelu. Informacje mówią o tym, że S24 FE ma zadebiutować ok. miesiąc po składanych Samsungach Galaxy Z Fold 6 i Z Flip 6.

The Elec uważa, że Samsung miał już wybrać dostawcę, który będzie dostarczał kluczowe komponenty do produkcji wyświetlaczy nadchodzącego modelu Samsung Galaxy S24 FE. Produkcja telefonów ma ruszyć latem, a premiera modelu powinna odbyć się w sierpniu lub we wrześniu tego roku, więc naprawdę szybko.

Doniesienia sugerują, że do premiery pozostaje jeszcze ok. 4-5 miesięcy, natomiast jak na razie nie mamy zbyt wielu informacji na temat S24 FE. Urządzenie najpewniej będzie bardzo podobne do Galaxy S24 i przynajmniej europejska wersja powinna bazować na procesorze Exynos 2400 (S23 FE wykorzystuje Exynosa 2200). Samsung nie ma czipu "pomiędzy" więc są dwie opcje: albo wybierze swój najnowszy autorski układ, albo sięgnie do oferty Qualcomma i zaimplementuje Snapdragona 8 Gen 2, który zasilał serię Galaxy S23 na wszystkich rynkach.

Samsung Galaxy S23 FE

Co ciekawe, nie powinien być to jedyny Fan Edition w tym roku – mówi się, że Samsung oprócz Z Folda 6 (Ultra) ma wypuścić także bardziej przystępnego cenowo składaka z dwoma ekranami. Jest szansa, że będzie to Galaxy Z Fold 6 FE – wszystko jednak okaże się bliżej lata.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA