REKLAMA

Samsung tłumaczy, dlaczego aktualizuje smartfony przez 7 lat. Powód zaskakuje

Samsung wytłumaczył, dlaczego aktualizuje smartfony przez 7 lat. Odpowiedź nie jest oczywista.

02.04.2024 14.33
samsung-galaxy-s24-3
REKLAMA

W najnowszych Samsungach Galaxy S24 koreański producent zapewnił po raz pierwszy w historii aż 7-letnie wsparcie oprogramowania. Serwis GSMArena zapytał wiceprezesa Samsunga o powód takiej decyzji. Firma przeanalizowała opinie użytkowników i z analizy wynika… że przedłużenie wsparcia wpłynie na wartość urządzenia.

REKLAMA

Samsung tłumaczy 7 lat aktualizacji w najnowszych smartfonach

Przedłużenie wsparcia ma pozytywnie wpłynąć na wartość urządzenia, które zostało wyciągnięte z pudełka. Zmiana powinna być na tyle istotna, że ogólne koszty potrzebne do utrzymania 7-letniego wsparcia mają być uzasadnione wyższą wartością. Z badań koreańskiego giganta technologicznego wynika, że ludzie mają tendencję do korzystania smartfonów przez dłuży okres.

W takim wypadku wydłużenie wsparcia oprogramowania wydaje się logiczne i uzasadnione. Jest też wiele użytkowników, którzy nie przejmują się, czy telefon jest wspierany (oraz jak długo). Ci również powinni zyskać na nowym podejściu Samsunga do aktualizacji systemu operacyjnego, ponieważ przez dłuższy czas będą mogli korzystać z pełnego bezpieczeństwa i nie spotkają się z sytuacją, że jakaś aplikacja nie będzie działać ze względu na przedawnioną wersję systemu operacyjnego.

Niezależnie od poziomu technicznej wiedzy użytkownika, zyska on lepsze doświadczenie korzystając z telefonu. Ponieważ przedłużenie okresu aktualizacji ma wpłynąć na zwiększenie wartości smartfona po zakupie, wymiana telefonu co 2/3 lata powinna w teorii wiązać się z mniejszym kosztem, gdyż poprzednie urządzenie może być sprzedane za wyższą kwotę. Oczywiście w teorii, bo telefon i tak po kilku latach mocno straci na wartości. Jeszcze kilka lat temu uważano, że zakup iPhone'a to "inwestycja", jednak obecnie, gdy rynek jest mocno zapełniony, ceny nawet najnowszych modeli szybko spadają.

Wydaje się, że obecnie dla większości osób wymiana smartfonu co 4/5 lat jest rozsądnym wyborem. W tym czasie większość popularnych producentów smartfonów zapewnia aktualizacje oprogramowania, a dzisiejszy sprzęt nie idzie tak do przodu, jak dawniej. Tak naprawdę taki iPhone 12 z 2020 r. nie różni się znacząco od najnowszych modeli. Podejście Samsunga do 7-letniego wsparcia podważył OnePlus, twierdząc, że 5-letnie wsparcie jest znacznie bardziej rozsądne.

Warto zaznaczyć, że Samsung jak na razie zastosował 7-letnie podejście do aktualizacji wyłącznie w najnowszych sztandarowych Galaxy S24. Średniopółkowe Galaxy A55 i A35 wydane w ubiegłym miesiącu wciąż oferują 4 lata aktualizacji Androida i 5 lat poprawek bezpieczeństwa.  

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
RTV EURO AGD
Galaxy S24 8/256GB
RTV EURO AGD
Galaxy S24 Ultra 12/256GB
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA