REKLAMA

W ten sposób nie zapłacisz już telefonem w popularnym banku. Oto co w zamian

Bank Millenium zrezygnował z popularnej metody płatności zbliżeniowych. Klienci banku będą musieli przyzwyczaić się do nowocześniejszego sposobu.

22.04.2024 16.21
W ten sposób nie zapłacisz już telefonem w popularnym banku. Oto co w zamian
REKLAMA

Mowa o technologii HCE, która w ostatnich latach została wycofana przez wiele banków – w ubiegłym miesiącu z rozwiązania zrezygnował bank PKO BP. Bank Millenium poczynił duże zmiany w kwestii działania systemu i obecnie klienci nie mogą konfigurować płatności HCE, natomiast dotychczasowi użytkownicy tej funkcji stracą możliwość płatności zbliżeniowych z początkiem lipca.

REKLAMA

Bank Millenium porzuca płatności HCE. Trzeba przerzucić się na inną metodę

Jeśli nie do końca wiecie, czym jest HCE, to już tłumaczę. To metoda, która wykorzystywała aplikację mobilną banku do realizowania płatności zbliżeniowych telefonem. Rozwiązanie nie wymagało podpinania karty płatniczej do mobilnego portfela. Wystarczyła prosta konfiguracja – w ustawieniach telefonu z Androidem trzeba było wybrać odpowiednie źródło (aplikację banku) i gotowe.

Dlaczego skorzystałem z czasu przeszłego? Ponieważ rozwiązanie w zdecydowanej większości banków zostało zastąpione przez Google Pay. Tak naprawdę płatności HCE obecnie oferuje wyłącznie ING Bank Śląski i Santander. Z doniesień portalu cashless wynika, że od 20 kwietnia klienci Banku Millenium nie mogą już konfigurować takiej metody, natomiast 1 lipca płatności HCE zostaną zupełnie wyłączone.

Tak jak możemy się spodziewać, klienci nie będą pozostawieni na lodzie z płatnościami zbliżeniowymi. Ci, którzy jeszcze nie przeszli na Google Pay mogą skonfigurować elektroniczny portfel Google Wallet, dodając kartę Banku Millenium lub skorzystać z opcji polskiego BLIKA zbliżeniowego. W przypadku użytkowników iPhone'ów nic się nie zmienia, ponieważ polityka Apple dotychczas była bardzo rygorystyczna i nie pozwalała użytkownikowi korzystać z innej metody płatności zbliżeniowej niż autorska (teraz to się zmienia, ale i tak klienci przyzwyczaili się do Apple Pay).

Dla posiadaczy telefonów Huaweia również nie jest to koniec świata – ci nie mogą korzystać z Google Pay, ale za to dostępny jest BLIK zbliżeniowy. Klienci Millenium również nie muszą płacić jedynie smartfonami, ponieważ bank pozwala na realizowanie płatności zegarkami – m.in. przez Garmin Pay. Niezależnie od tego, z jakiej metody się skorzysta – Google Pay czy Garmin Pay – będzie potrzebna prosta konfiguracja, czyli dodanie karty płatniczej do wirtualnego portfela. Proces jest szybki, łatwy i bezproblemowy, a płatności Google Pay będą wspierane przez długie lata.

REKLAMA

Więcej o płatnościach zbliżeniowych przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA